Oroszok építenének atomerőműveket Egyiptomban? + Képek

Vlagyimir Putyin alaptalannak minősítette néhány államnak a gáz-exportáló országok fórumának létrehozásával kapcsolatban hangoztatott aggályait kedden Moszkvában.

MNO
2008. 11. 11. 14:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orosz miniszterelnök egyiptomi kollégájával, Ahmed Naziffal folytatott megbeszélése után kijelentette: „Tudunk néhány energiahordozókat felhasználó ország aggodalmairól, de ezeknek nincs alapja, nem hozunk létre semmiféle kartellt és nem kötünk kartell-megállapodást, a résztvevők egyike sem szándékozik engedni a döntések meghozatalában szuverenitásából”. Hozzátette, az energiahordozók termelőinek és felhasználóinak egyaránt joga van lépéseik egyeztetéséhez, az információk cseréjéhez és ahhoz, hogy mindent elkövessenek a világpiac megbízható, zavartalan ellátása érdekében, s ha az alapvető felhasználók létrehozzák ilyen szervezeteiket, akkor ezt megtehetik a termelők is.

Fotók: Reuters


Putyin hozzátette: a találkozón Ahmed Nazif megerősítette Egyiptom szándékát, hogy részt vesz a földgázt termelő és exportáló országok moszkvai tanácskozásán. Putyin szólt arról is, hogy az orosz bankok készek hitelt nyújtani az egyiptomi piacon ténykedni szándékozó orosz és más beruházóknak, illetve arra, hogy elfogadják garanciáikat. Ahmed Nazif elmondta, hogy országa meghívta az orosz cégeket atomerőművek építésére kiírt versenytárgyalásokra, amihez Putyin hozzátette, hogy a Roszatom szakemberei készek az atomenergia békés felhasználásáról korábban létrejött szerződések alapján a konkrét konzultációkra.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.