Változott az almatermelők támogatása

Változtak az almatermelők csekély összegű – úgynevezett de minimis – támogatásának feltételei, miután módosította az erre vonatkozó rendeletet Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter – mondta kedden Dékány András, az agrártárca szóvivője.

MNO
2008. 11. 04. 17:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közölte: az ipari almatermesztés 2008. évi termőegyensúly- helyreállításának de minimis támogatásáról szóló FVM-rendeletet a szaktárca irányítója három ponton módosította. Ennek értelmében amennyiben a termelő a felvásárlótól nem kapott számlát, ám az úgynevezett kis összegű támogatásra – ez hektáronként 70 ezer forint – igényt tart, a felvásárlási vagy az átvételi jegyet is mellékelheti a támogatási kérelemhez annak benyújtásakor. Ezt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál (MVH) elfogadják tőle.

Továbbá az egy hektárnál nagyobb külterületi földdel rendelkező termelőnek a földhasználati lap másolatát kell mellékelnie a támogatási kérelemhez. Az egy hektárnál kisebb területtel rendelkező gazdálkodónak viszont elég az ingatlan tulajdoni lapja másolatát mellékelnie a kérelemhez. A termelői értékesítő szervezetek (tész) közül az előzetesen elismert tész-ek is pályázhatnak a de minimis támogatásra. Az almatermesztők még szeptemberben állapodtak meg a miniszter közvetítésével a felvásárlókkal arról, hogy az általuk termelt ipari almát a feldolgozók átveszik, ám ehhez az agrártárca saját költségkeretéből átcsoportosítva mintegy másfélmilliárd forintos támogatást ad. Ebből finanszírozzák kis összegű kifizetéseket, a de minimis támogatást. Az agrártárca ezt a forrást a termelők tavalyi többletkiadásai miatt biztosítja.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.