A Fidesz „szocialista belháborút” lát az ügy mögött, ugyanis – mint Révész Máriusz mondta – az említett cég vezetőjével, a helyi szocialisták egyik tagjával annak idején Andó Sándor kötött menedzserszerződést, később azonban a munkaviszony megszűnését is ő „erőltette”.
Andó Sándor jelenleg is a kőbányai MSZP választmányi elnöke, a BKV felügyelőbizottságának tagja és a fővárosi önkormányzat pénzügyi ellenőrző bizottságának alelnöke – tette hozzá a politikus, aki szerint Andó Sándornak és a helyi szocialistáknak kell megfizetniük az okozott kárt az önkormányzatnak.
Révész Máriusz a szövevényes ügy előzményeiről szólva kifejtette: 1998-ban Kőbányán felvetődött, hogy az önkormányzat ingyen vegyen át egy kerületi bányagödröt, amelyet szemétlerakóként használtak. Végül azonban az a döntés született, hogy nem veszik át, mert túl sokba kerülne a rekultiváció, amit nem fedezne a lerakott sittből befolyó pénz. Négy évvel később, 2002-ben, amikor a terület már teljesen fel volt töltve, és „egy fillér bevételre sem lehetett számítani, megváltozott az MSZP-SZDSZ képviselőinek az álláspontja”, és a kerület 150 millió forintért megvásárolta azt a kft.-t, amelybe időközben kiszervezték a területet – mondta Révész Máriusz, hozzátéve, hogy a cég vezetője Vass Barnabás, a kőbányai szocialisták egyik tagja lett, akivel Andó Sándor kötött menedzseri megbízási szerződést.
A fideszes országgyűlési képviselő ismertetése szerint azonban később megromlott az említettek között a viszony, és 2005 áprilisában azonnali hatállyal megszüntették Vass munkaviszonyát. Vass Barnabás két munkatársával együtt – akiknek „érdekes módon” néhány nappal a felmentése előtt mondott fel – beperelte az önkormányzatot, és 230 millió forintot követeltek – fejtette ki Révész Máriusz.
Kovács Róbert kőbányai alpolgármester a tájékoztatón arról szólt, hogy a beperelés után Andó Sándor polgármester belső ellenőrzést rendelt el, ami számos súlyos szabálytalanságot állapított meg a kft.-nél. Elmondta azt is, hogy a gazdasági visszaélések gyanúja miatt Andó Sándorék, később pedig a jelenlegi képviselő-testület is feljelentést tett. A testület végül július 16-i ülésén szembesült azzal, hogy 59 millió forintot kell biztosítania a Kőbánya Gergely Kft.-nek, amelyből 33 millió forint Vass Barnabáséknak kell kifizetniük, mint a felmondásuk után még hátralévő munkaviszonyukért járó bért. További 25,5 millió forint az ügyvédi sikerdíj, a fennmaradó rész pedig az illeték – tájékoztattak a fideszes politikusok.
(MTI)
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése