Elfogták a bolti rablót

A rendőrség szombaton elfogta azt a férfit, aki a gyanú szerint előző este kirabolt egy X. kerületi élelmiszerboltot – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

MNO
2010. 02. 20. 14:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rabló a Sibrik Miklós utcai üzlet gazdasági bejáratán jutott be zárás után. A maszkot viselő férfi – feltehetőleg fegyverrel – megfenyegette a bolt két női alkalmazottját, és arra kényszerítette őket, hogy egy hátizsákba tegyék bele az aznapi bevételt. A két eladó eleget tett a felszólításnak, ezt követően a rabló a mobiltelefonjukat is magához vette, hogy ne tudjanak gyorsan segítséget hívni.

A maszkot viselő férfi az iroda ajtaját kívülről bezárta, majd elmenekült. A rablás során a férfi nem használta a fegyverét, és személyi sérülés sem történt. A rabló azonban feltehetőleg nem volt elég körültekintő, mert a két nő a bezárt irodából telefonon értesítette a rendőrséget. A rendőrök a helyszíni szemle során talált nyomok és más adatgyűjtés útján néhány óra alatt azonosították a bűncselekmény gyanúsítottját.

A 33 éves budapesti férfit III. kerületi munkahelyén fogták el. A férfit azóta előállították, gyanúsítotti kihallgatása már megtörtént, melynek során a bűncselekmény elkövetését elismerte. Őrizetbe vételét követően a rendőrség előterjesztést tesz a férfi előzetes letartóztatásának indítványozására.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.