A tárgyalás rendkívüli sajtóérdeklődés és biztonsági intézkedések mellett kezdődött meg, a szlovák televízió is megjelent. A büntetés-végrehajtás tucatnyi géppisztolyos őre vigyázza a golyóálló mellényt viselő Rohácot, aki a vád szerint 1997-ben ismeretlen társaival megkísérelte felrobbantani Seres Zoltán vállalkozót. A vádlott arcát maszk takarta el, amikor a kommandósok a tárgyalóterembe kísérték, azt csak a tárgyalás idejére vették le róla.
Az iratismertetésből kiderült, hogy Rohác korábban a nyomozás során a magyar rendőrségen se tett érdemi vallomást a terhére rótt cselekménnyel kapcsolatban, de beszámolt egyebek mellett arról, hogy „a szlovák titkosszolgálat és a maffia elől rejtőzött”. A tárgyalás az iratismertetés után tanúk meghallgatásával folytatódik.
A Fővárosi Főügyészség előre kitervelten elkövetett emberölés kísérletével és robbanóanyaggal vagy robbantószerrel való visszaéléssel vádolja Rohácot. A vád szerint a szlovák állampolgárságú férfi 1997 júniusa előtt távirányítású robbanószerkezetet készített, hogy annak felrobbantásával megölje Seres Zoltánt. A szerkezetet elhelyezte az autón, de az leesett a mágnesek gyengesége miatt, így meghiúsult a gépkocsi felrobbantása.
Jozef Rohácot 2008. október 27-én Prágában igazoltatták rendőrök. Ekkor derült ki, hogy ellene a magyar illetékesek európai elfogatóparancsot adtak ki. Rohácot 2009 februárjában adták ki Magyarországnak emberölési kísérlet miatt, de neve felmerült az 1990-es években Magyarországon elkövetett robbantásos bűncselekményekkel kapcsolatban, így a budapesti Aranykéz utcai merénylettel összefüggésben is. Szlovákiában Michal Kovác volt szlovák államfő fiának elrablásával hozzák kapcsolatba Rohácot.
(MTI)

Kamasz hősök mentettek életet a síneknél Piliscsabán