Mélyponton a nyerscukor ára

Tizenegy heti mélypontra esett a nyerscukor ára New Yorkban csütörtökön délután a dollár erősödésére az euróval szemben, illetve arra a hírre, hogy a világ vezető cukorgyártója, Brazília fő cukornádtermő vidékén a szezon eleji betakarítás magas hozamot mutat.

MNO
2010. 02. 25. 18:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legnagyobb forgalmú, májusi határidőre 4,09 százalékkal 23,40 centre, december óta a legalacsonyabb szintre esett fontonként (=45,36 dekagramm) a nyerscukor ára az Intercontinental Exchange (ICE) New York-i határidős jegyzésében csütörtökön délután.

Januárban a nyerscukor 30 cent körüli árral még 29 éves csúcson állt. A Morgan Stanley nyersanyagpiaci elemző részlegének vezetője február elején azt jósolta, hogy az akkori cukorár a harmadával, 20 centre is csökkenhet fontonként az év végére, miután 3-5 millió tonna cukortöbblet lesz a piacon.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.