Párizsban a járatok negyedét törölték a legnagyobb, a Roissy-Charles de Gaulle repülőtéren, felét pedig az Orly termináljain. Fél-másfél órás késéssel, de valamennyi Budapestre közeledő járat felszállt a délelőtt folyamán a francia fővárosból.
A munkabeszüntetés miatt egyes vidéki városokban teljesen bezárták a repülőtereket, de Lyonban például csak a járatok tíz százalékát kellett törölni. A fennakadások megelőzésére az Air France előre jelezte: kedden és szerdán belföldi és európai járatainak a párizsi Orly repülőtéren felét, a Roissy-n pedig negyedét törli, de valamennyi tengerentúli járatát közlekedteti.
A legutóbbi, januári kétnapos munkabeszüntetésük után az öt szakszervezet ismét együtt szólított fel a sztrájkra, az ellen tiltakozva, hogy az Európai Unió az európai légi irányítás egységesítésére törekszik. A légiirányítók attól tartanak, hogy a francia kormánynak az őket érintő átszervezési programja az egységes európai légi irányítás létrehozása keretében, felszámolná a 12 ezer közalkalmazottat, köztük 4400 légiirányítót foglalkoztató, önálló francia polgári légiközlekedési igazgatóságot, s ez munkahelyek megszűnésével, illetve a közszolgálati juttatásaik elvesztésével járna.
Az Európai Bizottság össze akarja vonni a 27 tagállam jelenleg 27 önálló légi irányítását, a szakszervezetek kifogásolják, hogy a francia központ a tervek szerint 2012-ig beleolvadna egy négy másik országgal közös igazgatóságba, miközben az elkövetkező 15 évben várhatóan 50 százalékkal fog növekedni a légiközlekedés Európa légterében. Ezenkívül az ellen is tiltakoznak, hogy az év végén nyugdíjba vonuló 190 légiirányító munkahelye megszűnik.

Fontos, új szerepet kaphatnak a magyar gyógyszertárak a járványok elleni védekezésben