Nincs garancia, folytatódott a sztrájk

Szerdán reggel ismét sztrájk kezdődött a Ganz-Röck Zrt. kiskunfélegyházi gyárában, mert a dolgozók többszöri ígéret ellenére sem kapták meg a múlt évről elmaradt fizetéseiket – közölte szerdán Kengyel Gábor, a gyár szakszervezeti bizottságának a vezetője.• Végül csak öt órát sztrájkoltak • Felfüggesztették a kiskunfélegyházi sztrájkot • Nincs kifizetés: blokád alá vettek egy gyárat a dolgozók Kiskunfélegyházán

MNO
2010. 02. 17. 8:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sztrájkbizottság szerdán reggel döntött a munkabeszüntetésről, mert nincs konkrét ígéret arra, hogy a több mint két hónapos bértartozást mikor rendezi a cégvezetés – mondta a szakszervezeti vezető. A gyárban teljesen leállt a termelés, még a vállalkozói szerződéssel az üzemben dolgozó emberek is a sztrájk mellé álltak – tudta meg az MTI az egyik munkástól.

A november óta felfüggesztett sztrájkot a múlt héten csütörtökön folytatták, de pár órás leállás után ismét felvették a munkát a dolgozók, mert a vezetőség ígéretet tett arra, hogy az elmaradt béreket március 19-ig kifizetik. A dolgozók a sztrájkot február 16-ig függesztették fel, addig írásos garanciát vártak az elmaradt bérek kifizetésére, de ez nem történt meg – ismertette a sztrájkbizottság határozatát a szakszervezeti vezető.

A TE Ganz-Röck Zrt. kiskunfélegyházi gyárában november 11-én elmaradt béreik kifizetése érdekében sztrájkoltak a dolgozók, mert akkor is több hónapja nem kapták meg a béreket. A sztrájk közben a dolgozók képviselői tárgyaltak a vállalat vezetőivel, majd megállapodás született és felfüggesztették a sztrájkot.

A részvénytársaság kiskunfélegyházi gyárában több mint háromszázan dolgoznak. A vállalat energetikai gépgyártásra és edénygyártásra szakosodott, Budapesten van a központja. A cég termékeinek többségét exportálja. A cégadatok szerint az 575 millió forint jegyzett tőkéjű társaság főtulajdonosa a Resonator Kft.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.