Optimistán várják a napot

Optimista hangulatban zajlott a kereskedés csütörtökön is az ázsiai értéktőzsdéken. A befektetők értékelik, hogy az Európai Unió Görögország megsegítését tervezi. Európa is emelkedéssel nyithat a szerdai nyereségek után, Amerikában is felfelé mutattak a határidős indexek csütörtökön kora reggel.

MNO
2010. 02. 11. 8:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tokióban nemzeti ünnep miatt csütörtökön zárva tartott az értéktőzsde. Egyebütt a hongkongi Hang Seng index 1,36 százalékos emelkedésben volt, a sanghaji összetett mutató 0,06 százalékos nyereséget jelzett, a szöuli Kospi 1,8 százalékos erősödéssel zárt. Európában is jó hangulatban indulhat a kereskedés csütörtökön: elemzők szerint a nagy nyugat-európai részvénypiacok közül az FTSE 100 0,6 százalék, a DAX-30 0,4 százalék, a CAC-40 0,5 százalék körüli emelkedéssel indulhat.

Szerdán az FTSE-100 0,39 százalékos nyereséggel 5.131,99 ponton zárt. A DAX-0,69 százalékkal 5.536,37 pontra emelkedett. A CAC-40 0,63 százalékkal 3.635,61 pontra javult. Az amerikai határidős mutatók is felfelé tartottak csütörtök reggel, a befektetők várják az első alkalommal benyújtott munkanélküli segélykérelmek heti számát: a DJIA 0,47 százalékkal, az S&P 0,49 százalékkal, a Nasdaq 0,47 százalékkal erősödött.

Szerdán a DJIA 0,20 százalékkal gyengült és 10.038,38 ponton zárt. Az S&P 500-as mutató 0,22 százalékkal csökkent és 1.068,13 ponton zárt. A Nasdaq Composite mutatója 0,14 százalékos veszteséggel 2.147,87 ponton fejezte be a kereskedést. A részvénypiaci optimizmus felhajtotta a kőolaj árát is: a nyugati féltekén irányadó WTI olajfajtáé 29 centtel 74,81 dollárra, az északi-tengeri Brent könnyűolajé 23 centtel 72,77 dollárra emelkedett. Csütörtök reggel az euró erősödött a dollárhoz és a jenhez képest: 1,3778 dollár volt a nemzetközi bankközi devizapiacon, szerdán későn 1,3728 dollár. Egy euró 123,95 jent ért, szemben a szerdán késői 123,45 jennel.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.