Több ezer hektár állami föld került ismeretlenek kezébe

Az utóbbi hetekben 3-4 ezer hektár állami tulajdonú földterület került ismeretlenek kezébe banki követeléseik révén. A jelenségről a Nemzeti Vagyonkezelő is tud; egyelőre nem történtek lépések a folyamat megakadályozására.

MNO
2010. 02. 26. 19:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dunántúli gazdák kétségbeesetten fordultak a médiához, mert az elmúlt hetekben többször is előfordult, hogy állami földtulajdont jelzálogkövetelés fejében árvereztek el. Ez nem csak azt jelenti, hogy a helyben lakó gazdák nem jutnak földhöz, hanem azt is, hogy nemzeti vagyon kerül ismeretlen vásárlókhoz.

Csütörtökön, Fejér megyében kelt el egy kétszázmilliós földterület – egyébként egy földúttal együtt – úgy, hogy a helybéli gazdákat licitálni sem engedték. A Magosz szerint ennek ellenére hogy sajnos nem jogszerűtlen, mégis aggályos az ilyen jellegű földeladás.

A Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. közleménye szerint piaci értéken tettek ajánlatot a földterületre, ám azt a bank, illetve az árverező nem fogadta el, sőt semmilyen más alkura sem voltak hajlandó. A Vagyonkezelő eddig összesen 1,3 milliárd forint értékű földterület veszett így el, elsősorban Mór és Bábolna környékén. Arra vonatkozólag nincs adat, hogy terhel-e banki jelzálog további állami területeket a Dunántúl más részein.

(somogytv.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.