Élettársa birtokolja március 12. óta Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes harmadik budai ingatlanjának haszonélvezeti jogát a tulajdoni lap bejegyzése szerint – közölte a Hvg.hu. A kormánypárti politikus ezzel az ingatlannal kapcsolatban korábban azt mondta, hogy a 2007 júniusában vásárolt 240 négyzetméteres társasházi lakást nem akarja sem értékesíteni, sem elajándékozni, mivel abban lakik. A lakást saját bevallása szerint egy 1999-ben Törökbálinton vásárolt telek és az arra 2001–2002-ben épített, majd 2007 májusában értékesített családi ház ellenértékből finanszírozta. Barátnője pontosan egy héttel azután kapott haszonélvezeti jogot, hogy Hagyó másik két budai ingatlanját lánya nevére íratta a Magyar Nemzetben megjelent, Balogh Zsolttal készült interjút (MN, március 6.) követően. Ismert, a BKV volt megbízott vezérigazgatója lapunknak részletesen beszámolt arról, hogyan működött a BKV politikai irányítása.
Hagyó korábban azt mondta, semmi különlegeset nem lát abban, hogy lányának ajándékozta a két ingatlant, és nem akar külföldre szökni.
*
Amint arról lapunk beszámolt, Hagyó érdi házát párttársának, Tóbiás József frakcióvezető-helyettesnek és feleségének adta el. Ezt követően a sajtó arról cikkezett, hogy a volt szocialista főpolgármester-helyettes Dél-Afrikába vagy Dél-Amerikába menekülhet egy esetleges ellene indított büntetőeljárás elől, amely az MSZP számára is kedvező megoldást jelentene a mostani helyzetben. A jelenleg még mentelmi joggal rendelkező szocialista politikus esetleges meggyanúsítása után vagyonát zár alá vehetik ugyan, de a haszonélvezeti jogok bejegyzése miatt az értékesítés nehézségekbe ütközik.
Hagyó eközben nem csak személyes vagyontárgyaitól szabadul: a Hír TV vasárnap számolt be arról, hogy a politikus többségi tulajdonában álló cég, a Wirtass Kft. decemberben 68 millió forintért adta el budai ingatlanát, de Hagyó a tranzakcióról és az esetleges osztalékbevételről vagyonnyilatkozatában nem tett említést. A Wirtassnak egyébként a VI. kerületben is vannak értékes üzlethelyiségei és lakásai: a kft. főkönyvi kivonatából kiderül, hogy az Andrássy út szomszédságában összesen hét ingatlan áll a cég tulajdonában, amely szakértők szerint több száz milliós értéket képvisel. Tegnap az is kiderült, városházi regnálása utolsó hónapjaiban emelte meg bizalmasai munkadíját Hagyó Miklós. Az Origo internetes portál összeállítása szerint a BKV-ügyben ma már gyanúsítottként kezelt Horváth Éva és Lelovics Ottó tavaly júniusban írta alá év végéig szóló, 5,5 millióra emelt szerződését.
Már legalább három „kőkemény terhelő vallomás” van a BKV-ügyekben eljáró nyomozócsoport birtokában Hagyó Miklós ellen – írta tegnap a Népszabadság. Az ügy érintettjei közül egyesek állítólag önmagukat is bűncselekménnyel vádolták, és más bizonyítékok is rendelkezésére állnak a szocialista politikus ellen. A BRFK a vallomásokra hivatkozva már javasolta Hagyó mentelmi jogának felfüggesztését, de az ügyészség további bizonyítékokat kért a nyomozóktól, mert egyelőre nem látja kellően megalapozottnak a Hagyóval szembeni gyanút. A napilap azonban úgy véli, a döntés hátterében vélhetőleg az áll, hogy az ügyészség már nem látja értelmét Hagyó kikérésének, mivel a parlament már nem ül össze. A Fővárosi Főügyészség közleményben tudatta, a mentelmi jog felfüggesztésével kapcsolatos ügyészi döntés meghozatala nem attól függ, hogy „az ügyészség annak látja-e értelmét”, vagy sem, hanem hogy fennáll-nak-e a törvényben meghatározott feltételek. A Magyar Nemzet úgy tudja, a rendőrség valóban javasolta Hagyó mentelmi jogának felfüggesztését, de az értesülést Tafferner Éva, a BRFK szóvivője nem kívánta kommentálni. Bárándy György ügyvéd korábban úgy nyilatkozott: Hagyóból előbb-utóbb gyanúsított lesz, mert rengeteg komoly adat van arra nézve, hogy követett el bűncselekményt. Hagyó február 2-án, eleget téve az MSZP fővárosi elnöksége kérésének, visszalépett a XII. kerületi egyéniképviselő-jelöltségtől, és a budapesti lista 3. helyéről, illetve fővárosi közgyűlési mandátumáról is lemondott, majd március 7-én felfüggesztette párttagságát, és lemondott a XII. kerületi elnöki posztjáról, de mentelmi jogához, amely az új Országgyűlés megalakulásáig védi a BKV-botrányba keveredett politikust, ragaszkodott.
Antalt meneszthetik. A Vértes Volán közgyűlése pénteken várhatóan döntést hoz Antal Attila volt BKV-vezető foglalkoztatása ügyében. A Blikk úgy tudja, meneszthetik a komáromi cég vezérigazgatóját, aki a BKV-nál történt bűncselekmények miatt házi őrizetbe került, ezért „akadályoztatása” miatt szabadságra, majd fizetés nélküli szabadságra ment a Vértes Volán éléről.