A magyar kormány több lépcsőben, kiemelkedő mértékben emeli az orvosok bérét – hívta fel a figyelmet Magyarország kormánya a közösségi oldalán.
Az elmúlt tizenöt év alatt többszörösére nőtt az orvosok bére:
- Egy kezdő rezidens bére 2010 óta 130 ezer forintról 690 ezer forintra, több mint ötszörösére nőtt.
- Egy 20 éves jogviszonnyal rendelkező orvos bére 198 ezer forintról 1,5 millió forintra, több mint hétszeresére nőtt.
- Egy 41 éve dolgozó orvos bére pedig 262 ezer forintról 2,380 millió forintra, több mint kilencszeresére nőtt.
A magyar kormány célja, hogy az egészségügyben dolgozók anyagilag és erkölcsileg is meg legyenek becsülve hazánkban
– jelentették ki, hozzátéve: ha összefogunk, Magyarország meg tudja csinálni!
Ahogyan a Magyar Nemzet már beszámolt róla a történelmi nagyságú orvosbéremelés látványos eredményt hozott: egyre több a fiatal az orvosok között, és a korfában is jól látható a fiatalok növekvő aránya. Rétvári Bence elmondta, hogy ma már szerencsére ott tartunk, hogy az orvosok két legnépesebb korcsoportja a 30 évnél fiatalabb orvosok, illetve a 30–34 év közöttiek.
Mindkét korcsoport száma meghaladja az ötezer főt
– hangsúlyozta Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Takács Péter pedig azt emelte ki, hogy az ápolók munkája pótolhatatlan, emberségük és elhivatottságuk példaértékű. A Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára az ápolók napja alkalmából tartott rendezvényen köszöntőjében úgy fogalmazott:
a magyar ápolók napján hálával és köszönettel gondolunk mindazokra, akik nap mint nap fáradhatatlanul gondoskodnak betegeinkről.
A kormány számára kiemelten fontos, hogy az egészségügyi szakdolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülését erősítse. Ezért míg egy egészségügyi szakdolgozó átlagkeresete 2010-ben még 170 925 forint volt, a 2024-es béremeléssel elérheti a 800 ezer forintot – ismertette Takács Péter.