Csont Csaba kifejtette: a Bodrog az elmúlt napokban – március 2-án és 3-án – 28 órán át tetőzött, 633 centiméteres vízállással, azóta 13 centit apadt, tehát nagyon lassan csökken a víz szintje. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Tarnán, a tarnazsadányi gátőrjárásnál továbbra is érvényben van a harmadfokú készültség ott, ahol tavaly a decemberi árvíz során beszakadt egy csőzsilip. „Az itt kiépített ideiglenes szádfalas eljárás többször kiállta a magas vízállásokat, hiszen a decemberi árvíz óta már három árhullám is levonult a folyón” – hangsúlyozta.
Beszámolt arról, hogy a hóban tárolt vízkészlet – a külföldi területeken – jelenleg mintegy 2,1 köbkilométer, amely a sokéves minimum értéket közelíti meg. Ez azt jelenti, hogy a leesett csapadékmennyiség jelentős része már elolvadt. Hozzátette: az év folyamán az árvízi, belvízi és jeges árvízi elleni védekezés eddigi becsült összköltsége eléri a 200 millió forintot.
(mti)
Mindenki a kiesőről áradozik a darts-vb-n, az angol sztár végig remegett a meccse alatt















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!