„A legfontosabb feladat” a fúrótorony-baleset kezelése + Képek

5 négyzetmérföldes kőolajfolt lebeg a tengeren azután, hogy az óceánba süllyedt a korábban felrobbant Deepwater Horizon olajfúró torony. Bár korábban már biztató hírek láttak napvilágot, miszerint nem szivárog az elmerült torony, fennáll a veszély hogy további  1,2 millió liter olaj kerül a tengerbe; nem véletlen, hogy Barack Obama első számú feladatnak nevezte a probléma kezelését. 11 munkást keresnek, akiknek megtalálására egyre kevesebb a remény.• Fúrótorony-robbanás: legalább 11 munkás tűnt el

MNO
2010. 04. 24. 11:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Mexikói-öbölben elsüllyedt olajfúró balesetének kezelése Washington első számú feladata – jelentette ki Barack Obama amerikai elnök pénteken, miután környezeti katasztrófa által veszélyeztetett területté vált az öböl partvidéke. A kőolaj mindenesetre, két nappal a torony elsüllyedése után, egyelőre nem szabadult ki a tartályokból.


 

A Deepwater Horizonról a parti őrség tengeralattjárója készített felvételeket. A torony kedden robbant fel, s két nappal később süllyedt a vízbe. Ha viszont a tartályokból mégis a felszínre kerülne a kőolaj, az azt jelentené, hogy 336 ezer gallon (1,2 millió liter) kőolaj szennyezheti a környezetet. Ha ez megtörténne, a csapás mérete meghaladná az Exxon Valdez olajszállító tanker 1989-es balesetekor történtek mértékét.

 

Az, hogy nem indult meg a szivárgás, még nem jelenti, hogy semmi ok az aggodalomra. A tartályok egyelőre zárva maradtak, de a robbanást követően több száz gallon kőolaj ömlött az óceánba, 5 négyzetmérföldes méretű olajfoltot terítve a vízfelszínre. A szennyezés komolyan fenyegeti Louisiana, Alabama és Mississippi partvidékét.

 

Miközben a robbanás pillanatában a tornyon dolgozó 126 ember túlnyomó többsége megmenekült, 11 munkást továbbra is kerestek a parti őrség alakulatai. Sajnos megtalálásukra és különösen arra, hogy élve leljék fel őket, igen kicsi az esély, jelentik ki szakértők.

Fotók: Reuters

Obama minden segítséget megígért, ami csak a mentési munkálatokhoz és a környezeti károk elhárításához szükségesek lehetnek – derül ki a Fehér Ház közleményéből.

(UPI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.