A több helyszínt érintő akció kiindulópontja egy tavaly elrendelt nyomozás volt, amelynek során a pénzügyőr nyomozók 36 millió forint értékű adózatlan cigarettát foglaltak le, a bűnözői csoport egyik vezetőjét pedig 2009 szeptemberében fogták el, és előzetes letartóztatásba helyezték – mondta el Jánvári Regina pénzügyőr főhadnagy. A sajtóreferens bejelentette, hogy az ügy felgöngyölítése során most elfogták a bűnszervezet másik két kulcsfiguráját is, egy nyírgyulaji és egy nyírderzsi lakost. Ők vélhetően a zöldhatáron csempészett cigaretta felvásárlásához és szállításához szükséges anyagi fedezetet biztosították a láncolatban.
A házkutatások során előkerültek különböző, bűnözői életmódra utaló és közbiztonságra veszélyes eszközök is, például vipera, nyílpuska, sokkoló, petárdák, betöréshez használható szerszámok, valamint megtévesztésre szolgáló határőrségi feliratok és matricák – közölte Jánvári Regina. A vám- és pénzügyőrség a bűnbanda két tagját őrizetbe vette, és indítványozta előzetes letartóztatásukat. Az elkövetők megalapozottan gyanúsíthatók jelentős értékű jövedéki termékre üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett jövedéki orgazdaság bűntettének elkövetésével, amelyet a törvény akár 10 évig terjedő szabadságvesztéssel is sújthat – jegyezte meg a főhadnagy.
(MTI)
Paks II: Itt van az osztrák zsoldban álló politikai nyomásgyakorlók sora















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!