A Fidesz–KDNP jelöltjei közül a legjobban Font Sándor szerepelt, aki Kiskőrösön és környékén a leadott szavazatok 71,95 százalékát érte el (19 224 voks), míg a második helyezett jobbikos jelölt 17,29 százalékot, a harmadik MSZP-s pedig 10,77 százalékot ért el.
Font Sándor, aki negyedik ciklusát kezdheti a parlamentben, az eredményről úgy nyilatkozott: reméli, sikerül a kormányzati munkájukkal bebizonyítani, hogy nem Font Sándor és nem a Fidesz–KDNP nyert a vasárnapi választásokon, hanem a választókerületben, a megyében és az országban élő emberek. „Nem szabad cserben hagyni a választókat, aminek én megpróbáltam minden körülmények között eleget tenni” – fogalmazott, hangsúlyozva: nem költözött a fővárosba, ma is tagja Soltvadkert önkormányzatának, és a mezőgazdasági tevékenységét is folytatja. Font Sándor szerint azt is értékelték a választók, hogy ellenzéki képviselőként is több törvénymódosító javaslatát sikerült elfogadtatni az Országgyűlésben.
A fideszes politikus kiemelte: rengeteg önkormányzati és civil rendezvényen vesz részt amellett, hogy a parlamenti statisztika szerint a legaktívabb képviselők közé tartozik. Az 1998 óta képviselő Font Sándornak 2002 és 2006 után 2010-ben is az első fordulóban sikerült nyernie a parlamenti választásokon.
A választások vasárnapi első fordulója után egyetlen olyan egyéni választókerület van az országban, ahol MSZP-s politikus vezet: Budapest 20-as számú választókerületében – amely a XIII. kerületben van – Tóth József polgármester áll az élen a szavazatok 44,71 százalékával. Mögötte végzett Spaller Endre, a Fidesz–KDNP jelöltje 36,37 százalékkal.
Spaller Endre szerdán kifejtette: míg a választás első fordulója arról szólt, melyik párt alakítson kormányt, addig a második fordulóban arról lesz szó, hogy kormánypárti vagy ellenzéki képviselőt küldenek-e az angyalföldiek a parlamentbe. Szerinte az angyalföldi embereknek egy leendő kormánypárti politikust kellene az Országgyűlésbe delegálniuk, mert csak ő tudná garantálni, hogy több munkahely legyen, hogy a nyugdíjak értékállóak legyenek, és hogy a közbiztonság javuljon. A képviselőjelölt az új MSZP-frakció létszámára utalva úgy vélekedett, hogy egy viszonylag kicsi képviselőcsoportban szerinte lehetetlen lenne Tóth Józsefnek végrehajtania a programját. Ezeket az üzeneteket kell eljuttatni a választókhoz – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy ezt nagygyűlésen és kerületi kitelepüléseken igyekszik majd továbbítani a választóknak.
(MTI)
Zelenszkij: Több dokumentumtervezet is elkészült a miami tárgyalások után















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!