Kínában már 18 millióan használnak 3G-s telefont

Kínában 4 millió 830 ezren fizettek elő a nagy sebességű mobil hozzáférést biztosító 3G szolgáltatásra az idei év első negyedében, s ezzel az országban 18 millió fölé emelkedett a felhasználók száma – közölte csütörtökön az illetékes Ipari és Informatikai Minisztérium (MIIT).

MNO
2010. 04. 22. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A népszerű vezeték nélküli technológia kínai szolgáltatói közül a China Mobil 42,5 százalékos részesedéssel piacvezető, a China Telecom megközelítően 31 százalékot fed le és 26 százalék jut a China Unicomnak. A három nagy távközlési szolgáltató 2010 első három hónapjában összesen 6 milliárd jüant (879 millió dollár) fektetett be a 3G hálózatok fejlesztésébe, miközben éves tervük eléri a 95 milliárd jüant (14 milliárd dollár) – tudatta a minisztérium szóvivője.

Előrejelzések szerint a világ legnagyobb internetpiacán, ahol már 384 millióan használják a világhálót, 2011-re 150 millió 3G felhasználó lesz, és a hálózatfejlesztésbe fektetett tőke összege el fogja érni a 400 milliárd jüant (58,5 milliárd dollár).

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.