A góllövőlistát a 26 gólos Wayne Rooney (Manchester United) vezeti.
Franciaország, Ligue 1, 33. forduló
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Marseille 1992 után ismét bajnoki címet szerez a francia pontvadászatban. A Didier Deschamps vezette kikötővárosiak szombaton az újonc Boulogne otthonában diadalmaskodtak 2–1-re úgy, hogy a mindent eldöntő gólt a nigériai Taiwo lőtte büntetőből a 95. percben. Eközben a vetélytársak felemásan teljesítettek. Csak a Marseille-re még komolyan veszélyes Auxerre tudott nyerni, a Bordeaux és a Lyon egymással (három kiállítást és négy gólt hozó találkozón), a Montpellier pedig a Toulouse-zal döntetlenezett.
A Lille kiütötte a Monacót, a már biztos kieső Grenoble pedig hajszál híján legyőzte a Sochaux-t, míg a Le Mans az utolsó percben szerzett Corchia-góllal múlta felül a Valenciennes-t. A forduló zárómérkőzésén a Paris SG 0–0-s döntetlent ért el a Saint-Étienne otthonában.
Eredmények:
Auxerre–Lorient 4-1 (Oliech, Jelen, Birsa, Hengbart 11-esből, illetve Gameiro)
Boulogne–Marseille 1-2 (Blayac, illetve Valbuena, Taiwo 11-esből)
Grenoble–Sochaux 2-2 (Ljuboja, Macui, illetve Aide, Bréchet)
Nice–Lens 0-0
Rennes–Nancy 0-0
Valenciennes–Le Mans 0-1 (Corchia)
Bordeaux–Lyon 2-2 (Samak, Plasil, illetve Ederson, Cris)
Lille–Monaco 4-0 (Cabaye 2, egyet 11-esből, Chedjou, De Melo)
Montpellier–Toulouse 1-1 (Costa, illetve Kazim-Kazim)
Saint-Étienne–Paris SG 0-0
Az élmezőny:
1. Marseille 68 pont
2. Auxerre 63
3. Lyon 59
4. Montpellier 59
5. Bordeaux 57
A góllövőlistát a 15 gólos Mamadou Niang (Marseille) vezeti.
Németország, Bundesliga I, 31. forduló
Maradt a kétpontos különbség a listavezető Bayern München és az őt üldöző Schalke között, mivel mindkét csapat győzött a hét végén. A bajorok egy laza hetest gurítottak a kiesés elől menekülő Hannovernek (egy hete a Schalke 4–2-re kikapott a zöldek otthonában), a királykékek pedig a Mönchengladbachot verték meg 3–1-re. A Leverkusen újabb botlását kihasználva a Werder Bremen feljött a harmadik helyre a tabellán, miután idegenben győzte le a címvédő Wolfsburg együttesét.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!