45 késszúrással ölte meg barátnőjét

Tizenegy év, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Bács-Kiskun Megyei Bíróság hétfőn azt a 17 éves fiút, aki 2009. május 11-én féltékenységből megölte 16 éves osztálytársnőjét Kecskeméten.

MNO
2010. 05. 31. 11:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feleky István tanácsvezető bíró az elsőfokú ítélet indoklásában elmondta: a vádlott összesen 45 késszúrással ölte meg barátnőjét, aki pár percen belül a helyszínen meghalt. Tettének elkövetése után a vádlott elhagyta a helyszínt, majd egy rokona kíséretében néhány órával később feladta magát a rendőrségen.

A vádlott különös kegyetlenséggel, rendkívüli brutalitással ölte meg a sértettet. A lányt ért késszúrások közül nyolc mélyen a testüregbe hatolt, ezek egyenként is halált okozhattak volna. A sértett megpróbált védekezni, de az erőfölényben lévő vádlottal szemben az sikertelen volt, majd eszméletét veszítette és pár percen belül a helyszínen meghalt.

A két fiatal Kecskeméten, a Bolyai János Gimnáziumban tanult. Kapcsolatuk 2007 decemberében kezdődött, de többször szakítottak. A bűncselekmény napján a tanítás után együtt mentek haza a fiú szüleinek a lakásába, ahol a lány közölte, hogy szeretné befejezni a kapcsolatukat. A vádlott ekkor kiment a konyhába, egy kést vett magához, majd a szobába visszatérve 45-ször megszúrta barátnőjét.

A késszúrások a lány szívét, tüdejét, lépét és több más, életfontosságú szervét érték, azok következtében a sértett rövid időn belül meghalt. Az igazságügyi orvos szakértő vizsgálatának megállapításai szerint a fiatal lány a szúrt és hasított sebek mellett további sérüléseket szenvedett, melyekből arra lehet következtetni, hogy megpróbált védekezni.

A vádlott a tett elkövetése után a lány mobiltelefonján felhívta a sértett édesanyját és nyugodt hangon azt mondta: barátnője nála felejtette a mobiltelefonját, amit majd másnap visszaad neki az iskolában. Ezután a vádlott átöltözött, majd a városban bolyongott. A fiú édesanyja vette észre a lány holttestét és jelentette a bűncselekményt a rendőrségen. Ezután sikerült neki telefonon kapcsolatot teremteni fiával, aki végül egy rokona kíséretében feladta magát a rendőrségen.

A tanácsvezető bíró emlékeztetett arra, hogy a vádlott a per kezdeti szakaszában megtagadta a vallomást, de nem tett kifogást egyetlen tanúvallomással szemben sem. Feleky István az ítélet ismertetésekor kiemelte: a vádlott ép beszámítási képességekkel rendelkezett tettének elkövetésekor.

A bíróság főbüntetésül tizenegy év, fiatalkorúak büntetés-végrehajtási intézetében letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a vádlottat, mellékbüntetésül nyolc évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, valamint 465 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte. Az előzetes letartóztatásban eltöltött időt a bíróság beszámítja a büntetés időtartamába. A bíróság a vádlott előzetes letartóztatását fenntartotta.

Az ítélet nem jogerős, mert az ügyész, valamint a vádlott és védője is három nap gondolkodási időt kért.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.