Nyomozást rendelt el hűtlen kezelés gyanúja miatt a Főtáv Zrt.-vel összefüggésben tegnap a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A rendőrség közleményében megjegyezte, hogy az ügyben egy magánszemély tett feljelentést, mert szerinte a Főtáv Zrt. nem a hatályos jogszabályoknak megfelelően vett részt egy csepeli lakópark fűtési rendszerének kiépítésében, amelylyel az okozott vagyoni hátrány meghaladja a 180 millió forintot. A nyomozást ismeretlen tettes ellen rendelték el. Emlékezetes, a Hír TV Célpont című pénteki műsora számolt be elsőként arról, hogy a Főtáv vezérigazgatója, Kovács Lajos utasítására a fővárosi cég „saját beruházásban végezte el egy csepeli lakópark bekapcsolását a távhőszolgáltatásba, sőt az önkormányzati cég meg is vásárolta (értéken felül) azt a társaságot, amelynek eredetileg el kellett volna végeznie ezt a munkát”.
A BRFK tegnap azt is közölte, hogy a nyomozók vizsgálják a Főtáv Zrt. nevében egy ügyvédi iroda által tett bejelentésben foglaltakat is, „amely szerint az egyik kereskedelmi televízióban valótlanságok hangzottak el a céggel kapcsolatban, amelyek felvethetik a hamis vád bűncselekményét.” A rendőrség tudatta: a nyomozók megkezdték az adatgyűjtést, megkeresték a Főtáv Zrt.-t, valamint a kivitelező és beruházó cégeket a csepeli lakóparkkal kapcsolatban. A nyomozásban vizsgálják a Főtáv Zrt. átvilágítását végző cég, és az abban részt vevő személyek szerepét is.
Ismert, a Hír TV műsorában múlt pénteken bemutatott egy videofelvételt is, amelyen Joó Tibor azt mondta, hogy mielőtt 2007 végén kinevezték a Főtáv munka- és tűzvédelmi igazgatójává, megkereste a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egyik munkatársa, „és felajánlotta, hogy meg kell csinálni a Főtáv munka- és tűzbiztonsági átvilágítását”. Elmondása szerint ezt ő hatmillió forint plusz áfáért elvállalta, majd a végzett munka után négymillió forintot át kellett adnia „az NBH összekötőjének”. Azt is állította, hogy a munka- és tűzvédelmi átvilágítás mellett a cég gazdasági átvilágításával is megbízták. A férfi az interjúban elmondta, hogy Kovács Lajos „hozta össze a randevút”, ahol Hagyó Miklós akkori MSZP-s főpolgármester-helyettessel találkozott, és ahol állítása szerint Hagyó azt kérte tőle, hogy a kiszámlázott 56 millió plusz áfából adjon vissza neki havi ötvenmillió forintot, Kovács Lajosnak pedig kétmillió forintot kellett volna adnia havonta, hogy „szépen működjenek a dolgok”.
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése