Súlyos figyelmeztetést intézett a britekhez a képviselő

Komoly figyelmeztetést intézett honfitársaihoz Alicia Kearns, Nagy-Britannia konzervatív árnyék-belügyminisztere. Kearns szerint hiába tűnik festőinek Irán a közösségi médiában, óriási veszélyt jelent a brit állampolgárok számára, így mindenkit óva int az odautazástól.

2025. 02. 20. 11:05
Alicia Kearns brit képviselő Fotó: NurPhoto via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy-Britannia árnyék-belügyminisztere, Alicia Kearns komoly figyelmeztetést adott ki, miután egy brit házaspárt, Craig és Lindsay Foremant letartóztattak Iránban kémkedés vádjával – írja az Independent brit napilap.

Alicia Kearns szerint bármilyen szép is Irán, nem éri meg a börtönt kockáztatni egy látogatással (Illusztráció, forrás: Pixabay)
Alicia Kearns szerint bármilyen szép is Irán, nem éri meg a börtönt kockáztatni egy látogatással (Illusztráció, forrás: Pixabay)

A politikus arra kéri a brit állampolgárokat, hogy ne utazzanak Iránba pusztán azért, mert „menőnek tűnik az Instagramon”.

Mint arról beszámoltunk, a házaspár, akik az ötvenes éveik elején járnak, egy motorkerékpáros világkörüli út során léptek be Iránba Örményországból. Állításuk szerint Ausztráliába tartottak egy pszichológiai kutatás céljából, amely során azt vizsgálták volna, mit jelent a „jó élet” az emberek számára. Az iráni hatóságok azonban azzal vádolják őket, hogy „különböző helyeken gyűjtöttek információkat az országban”.

A pár utoljára Iszfahánból posztolt a közösségi médiában. A hírek szerint jelenleg Kerman városában tartják fogva őket.

Nem biztonságos a brit állampolgárok, különösen a kettős állampolgárok számára Iránba utazni. Könyörgöm mindenkinek, aki erre gondol, akár mert menőnek tűnik az Instagramon, akár mert gyönyörű ország – kérem, ne menjenek! A kockázatok nagyon magasak

– hangsúlyozta Kearns.

A politikus szerint az iráni kémkedési vádak „szinte teljesen valószínűtlenek”, és úgy véli, hogy a párt inkább túszként tartják fogva. Irán az elmúlt időszakban többször is alkalmazta a túszdiplomáciát céljai elérésére, többek között az Egyesült Államokat, Svédországot és Olaszországot is megzsarolták.

Irán csak 2010 és 2022 között 66 külföldi állampolgárt ejtett túszul – emlékeztetett Kearns, hangsúlyozva, hogy a brit állampolgárok különösen nagy veszélyben vannak.

A képviselő egyúttal sürgette Keir Starmer miniszterelnököt, hogy tegyen meg mindent a pár kiszabadítása érdekében, hangsúlyozva, hogy gyors cselekvésre van szükség, mert általában a tárgyalás kezdete előtt van a legjobb esély a fogva tartottak kiszabadítására az ellenséges államokból.
Borítókép: Alicia Kearns brit képviselő (Fotó: NurPhoto via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.