A TNS-NRC Interbus kutatásának 2009 második féléves adatai szerint a 15 évesnél idősebb magyar lakosság 49 százaléka internetezik legalább havi rendszerességgel, az egyes életkori csoportokon belül azonban nagyon eltérő a használók aránya. A legfiatalabb vizsgált szegmensben, a 15-25 évesek körében 83 százalékos a penetráció, az 50-59 évesek egyharmada, a 60 év felettieknek pedig csupán 8 százaléka használja a világhálót. Mindent egybevetve az ötvenedik életévét már betöltött 3,6 millió magyar állampolgárból mindössze 600 ezer használja az internetet, így e korosztály aránya az összes internetezőn belül 15 százalék.
Az ötven, és a hatvan évnél idősebb korosztály internetező szelete sajátos demográfiai profillal rendelkezik: a nethasználat tipikusan a magasabb státuszú, 43 százalékban diplomásokból álló szegmensnek a kiváltsága. Az ötven évnél idősebbek körében csak igen lassan nő a használók aránya, és a korcsoport jelentős része nagy valószínűséggel már sosem válik internetezővé. A lassú bővülés jele az is, hogy az ötven feletti netezők kétharmada már legalább 5 éve használja a világhálót, és csupán 7 százalékuk kapcsolódott be az online vérkeringésbe az utóbbi egy-két évben.
A nethasználat főleg az offline médiafogyasztást befolyásolja ennél a korosztálynál, az ötven éven felüliek 18 százaléka tapasztalta azt, hogy amióta internetezik, lényegesen kevesebb időt tölt tévénézéssel, rádiót pedig 21 százalékuk hallgat sokkal kevesebbet. Az internethasználat az olvasásra is kihatással van, 17 százalék sokkal ritkábban vesz könyvet a kezébe, barátaira ezzel szemben csak 5 százalékuk szán lényegesen kevesebb időt az internetezés miatt.
(nrc.hu)

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt