„Az újbudai nokiás doboz megtelt” – MSZP-s balhé a kerületben + Videó

A Fidesz szerint Molnár Gyula, Újbuda szocialista polgármestere „Wieszt János tettestársául szegődött”, bűnt pártolt, hiszen megpróbálta megakadályozni, hogy nyilvánosságra kerüljön az MSZP XI. kerületi frakcióvezetőjét érintő információ. Molnár pénteken felkérte Wieszt Jánost, hogy ügye tisztázásáig függessze fel tagságát a XI. kerületi önkormányzat vagyongazdálkodási bizottságában. A gyanúba keverdett képviselővel közben a Hovédelmi Minisztérium is szerződést bontott. • Milliók a borítékban: simán eltette a szocialista bizottsági elnök + Videó

MNO
2010. 05. 21. 12:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken közös megegyezéssel szerződést bontott Wieszt Jánossal – közölte a tárca szóvivője. Bocskai István elmondta, hogy három hónappal ezelőtt kötöttek szerződést Wieszt Jánossal, aki a HM Zrínyi Kommunikációs Szolgáltató Nonprofit Kft.-nél gazdasági igazgatói posztot töltött be. Bár mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, már gyanúba keveredett emberek sem lehetnek a HM közelében – indokolta a szóvivő a szerződésbontást. Tekintse meg a hírTV összeállítását!


Az Index csütörtökön számolt be arról, hogy a Fidesz XI. kerületi szervezete szerint Wieszt János kétmillió forint csúszópénzt fogadott el, amelyet egy titokban készített videofelvétel tanúsít; a csütörtökön bemutatott felvételen az látszik, hogy a szocialista politikus, aki a XI. kerületi önkormányzat vagyongazdálkodási bizottságának is az elnöke, egy borítékot vesz át. Kupper András fideszes országgyűlési képviselő pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján felidézte: egy fideszes képviselőtársa az újbudai képviselő-testület csütörtöki ülésén interpellációra készült az üggyel kapcsolatban, ám Molnár Gyula „az önkormányzati törvényt megsértve” nem adta meg erre a lehetőséget. Kupper András szerint mindebből az következik, hogy Molnár Gyula tudta, miről szól a videó. A polgármester „Wieszt János tettestársául szegődött” – fogalmazott.

A fideszes politikus beszámolt arról is, hogy a XI. kerületi Fidesz-KDNP-frakció úgy döntött: ki fog vizsgálni minden, a jelenlegi ciklusban történt ingatlaneladással kapcsolatos ügyet. Emellett felszólítják Molnár Gyulát, hogy minden ingatlan adás-vétellel és üzlethelyiség-bérbeadással kapcsolatos ügylelet állítson le, és ha ezt nem teszi meg, vizsgálóbizottságot fognak felállítani. Kijelentette: a helyi Fidesz-frakció nem fog részt venni azokban a testületekben, amelyekben Wieszt János tag. Szerintük az MSZP-s frakcióvezetőnek le kellene mondania a helyi képviselői és fővárosi közgyűlési mandátumáról is. Molnár Gyula közleményére reagálva Kupper András közölte: helyesnek tartja, ha a testület jogi bizottsága megvizsgálja az ügyet. „Az újbudai nokiás doboz megtelt, és ezzel együtt a pohár is betelt” – fogalmazott Kupper András.

Ne használják Bartók nevét


A politikus kiosztott egy nyílt levelet is, amelyet Vásárhelyi Gábor, Bartók Béla zeneszerző jogutódja írt pénteki keltezéssel Molnár Gyulának. Ebben Vásárhelyi Gábor felidézi, hogy a XI. kerületben, a Bartók Béla úton az önkormányzat egy kulturális városközpontot szeretne létrehozni, amelyhez a Bartók nevet akarta felhasználni. A zeneszerző jogutódja azonban a nyílt levélben egyebek mellett azt írta: „akkor, amikor az újbudai városvezetés jelenlegi legnagyobb frakciójának vezetőjére súlyos korrupció gyanúja vetődik, nem lenne szerencsés, ha Bartók Béla neve, például egy, a tervezett kulturális központ területén lévő üzlethelyiség meghirdetésekor, hasonló gyanúval bármilyen kapcsolatba is kerülhetne, így addig, amíg e helyzet fennáll, határozottan tiltakozom az ellen, hogy a kerület Bartók Béla nevét bármire is felhasználja”.

A sajtótájékoztatón egy másik fideszes parlamenti, fővárosi képviselő, Németh Szilárd is részt vett, aki azt mondta: Hunvald György, Hagyó Miklós és Wieszt János között annyi a különbség, hogy Wieszt még mindig tagja a Fővárosi Közgyűlésnek. Véleménye szerint az emberek legfontosabb kérése az, hogy megtörténjen az elszámoltatás. Arra a kérdésre, hogy az érintett vállalkozó miért csak három év után ment el a rendőrségre, Kupper András úgy válaszolt: most érzi úgy, van esélye arra, hogy az elszámoltatás elkezdődjön.

Eljárás indult


A Fidesz XI. kerületi szervezete hatalommal való visszaélés gyanúja miatt jelentette fel Wieszt Jánost, az MSZP XI. kerületi frakcióvezetőjét. A videót nyilvánosságra hozó Index hírportál közlése szerint a felvétel 2007-ben, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarában készült. Wieszt, aki akkoriban a kamara főtitkára is volt, a testület budai épületében fogadott egy ügyfelet. A felvételt a vállalkozó készítette. Az Index úgy tudja, hogy a pénz átvételekor egy önkormányzati üzlethelyiség eladásáról, egy számítástechnikai üzlet értékesítéséről folyt az egyezkedés.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság vesztegetés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárást az ügyben.

Molnár ma már lépett

Molnár Gyula a közleményében azt írta: felkéri a képviselő-testület jogi bizottságának fideszes vezetőjét, hogy haladéktalanul hívja össze a bizottságot, s az vizsgálja meg az ügy hátterét, és tegye meg a szükséges lépéseket. „Természetesen az önkormányzat belső vizsgálata nem helyettesíti, hanem kiegészíti az ügyben megindult igazságszolgáltatási eljárást” – szögezte le.

A polgármester egyidejűleg felkérte Wieszt Jánost, hogy az ügy tisztázásáig függessze fel vagyongazdálkodási bizottsági tagságát annak érdekében, hogy „a személye körül kialakult helyzet ne hátráltassa a kerület egyik legfontosabb testületének munkáját”. Molnár Gyula tudatta: polgármesterként a jelenlegi információk birtokában ezeket az intézkedéseket látta szükségesnek megtenni, a politikai és jogi lépések meghozatalára nem ő hivatott.

Lendvai Ildikó, az MSZP elnöke csütörtök este azt közölte az MTI-vel, hogy pártja is azonnali rendőrségi vizsgálatot és tisztázást sürget az ügyben. A politikus szerint a rendőrség dolga, hogy kiderítse, igaz-e a vád, és a videofelvétel bűncselekményt rögzít, vagy a felvétel, illetve annak interpretálása hamis. Az MSZP elnöke a közleményben ugyanakkor leszögezte: „Egyetlen tisztességes közösség sem tűrhet meg saját soraiban vétkeseket, jogi vagy erkölcsi bűnben elmarasztalhatókat. Az MSZP, amely már nagy árat fizetett azért, ami ráfröccsent a korrupciós gyanúk sarából, biztosan nem esik ebbe a hibába.”

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.