Gazdasági jólét vagy társadalmi elégedetlenség?

Az előrejelzések szerint Ausztrália népessége 2050-re 65 százalékos növekedéssel elérheti a 36 millió főt. Az ötödik kontinensen vita kezdődött arról, hogy a nagyobb népesség gazdasági jólétet vagy társadalmi elégedetlenséget fog-e hozni.

MNO
2010. 05. 20. 8:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A „nagy Ausztrália” támogatói szerint a népesség növekedésével emelkedik a GDP mértéke is, az ellenzők viszont felhívják a figyelmet, hogy ez nem jelenti az egy főre jutó GDP növekedését is, illetve az ausztrálok szeretik, ha van életterük és ilyen szempontból sokkal inkább hasonlítanak a texasiakra, mint a New York-i lakosokra.

A lakosságszám emelkedése a világátlag majdnem duplája, az összes országot figyelembe véve csupán Szaúd-Arábia előzi meg Ausztráliát. Az ellenzék aggódik a nagy növekedés miatt, míg Kevin Rudd miniszterelnök örömét fejezte ki a bővülés hírére. Azért, hogy megnyugtassa a kedélyeket, népesedési minisztert nevezett ki, akinek az a feladata, hogy kidolgozza a nagyobb népesség infrastrukturális, környezetvédelmi és gazdasági stratégiáját.

Szintén Ausztráliát érintő hír, hogy Bob Geldof zenész, politikai aktivista az ötödik kontinensen járva megrótta a kormányt az őslakosokkal való bánásmód miatt és kijelentette, hogy gazdasági szempontból is buta lépés volt a társadalom szélére szorítani az abókat. Az ausztrál őslakosok helyzete örök téma arrafelé, és a kormány igyekszik is javítani helyzetükön. Néhány napja például elindult egy tévéműsor, amely az őslakosok nyelvét tanítja gyerekeknek. A nyelvleckére azért van szükség, mert a ma élő 60 törzsi nyelv közül mindössze 6-7 továbbadása biztosított.

(globalpost.com, abc.net.au)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.