Wiesel Iván: Szükség van-e a valutadömpingre?

MNO
2010. 05. 20. 6:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Wiesel Iván: Az elmúlt húsz esztendőben sajnos, ezt nem sikerült elérni. A forint évről-évre folyamatosan leértékelődött mind a dollárhoz., mind az euróhoz viszonyítva. 1990-2010 között a dollárhoz képest több mint 30 százalékkal, az euróhoz viszonyítva is alig kevesebb, mint 30 százalékkal A forint inflációjának mértéke a vizsgált időszakban rendre meghaladta az említett két valutával szembeni leértékelődést ütemét. Ennek ellenére a forint leértékelődésének a fizetési mérlegünkre gyakorolt kedvező hatása nem érhető tetten a vizsgált időszakban, sőt ennek ellenkezője érvényesült.

A teljes cikket itt olvashatja.

(Népszava, 2010. május 20.)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.