A testület döntéséről a polgármester a lapnak azt mondta: azért kezdeményezte ezt, mert az ülések kezdtek rossz irányt venni a kamera jelenléte miatt. Egyesek a tévét használták ki arra, hogy kampányoljanak. Az egyetlen helyi képviselő, aki nem szavazta meg a tévé kitiltását, úgy véli: a demokráciát nyirbálták meg a városban.
A megyei napilap az adatvédelmi biztostól kért állásfoglalást, aki szerint a döntés nem jogszerű. Mint azt Jóri András leszögezte, „a televíziós műsorkészítést érintő, szóban forgó döntés felvetheti a sajtószabadság sérelmét”. Az adatvédelmi biztos szerint, aki közszereplést vállal, nem mondhatja, hogy elég volt a fotósokból, tévésekből.
Állásfoglalásában kitért rá, hogy az önkormányzati törvény értelmében a képviselő-testület ülése nyilvános. Ezen felül az Alkotmánybíróság határozata azt mondja ki, hogy a képviselő-testületi nyilvános ülésen az ott elhangzottakat és a képviselők által leadott szavazatokat bárki megismerheti, azokról feljegyzéseket, sőt felvételeket készíthet és azokat később szabadon terjesztheti.
Más kérdés persze, hogy – élve a fentiekben részletezett jogával – el mer-e menni felvételt készíteni egy ülésre az a helyi tévés, akinek az önkormányzat kvázi a kenyéradója – olvasható a lapban.
(MTI)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben