A kiáltvány arra szólította volna fel Tarlós Istvánt, a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltjét, hogy emlékeztesse Orbán Viktor miniszterelnököt: az általa vezetett kormány csaknem 7,5 milliárd forinttal tartozik a budapesti polgároknak az előző kormány és Budapest között létrejött BKV-támogatási szerződés alapján. Demszky Gábor főpolgármester azt kérte a képviselőtől, ne tekintse kampányterepnek a közgyűlés ülését.
Bagdy Gábor, a KDNP frakcióvezetője és Csomós Miklós, a Fidesz frakcióigazgatója egyaránt azt kérte, tartsák magukat a frakcióvezetők reggeli megállapodásához, amely szerint valamennyien elfogadják azt a 81 napirendi pontot, amelyben egyetértés van a képviselőcsoportok között. Kifogásolták, hogy a reggeli egyeztetésen Steiner Pál, az MSZP frakcióvezetője nem jelezte a kiáltvány napirendre vételének tervét. Válaszában Steiner Pál azt mondta, azt már a reggeli egyeztetésen jelezték, hogy fenntartják maguknak a jogot, hogy további indítványokat tegyenek.
Végül a szavazórendszerbe bejelentkezett 64 képviselőből mindössze 23-an támogatták a kiáltvány napirendre vételét. A napirend elfogadását közel 2,5 órás egyeztetés és félórás vita előzte meg.
Ikvai-Szabó Imre elutasította az árak befagyasztását
A Főtáv Zrt. a múlt héten közleményben jelezte: az energiabeszerzési költségek 2010 második negyedévi növekedése következtében szeptemberben éves szinten 10,5 százalékkal emelkednek a lakossági hődíjak. A közlemény szerint a növekedés csak a hődíjat érinti, az alapdíj változatlan marad. A közgyűlésnek Élő Norbert (MSZP) azt javasolta, a testület fogadjon el egy olyan határozatot, amelyben felhatalmazza a Főtáv Zrt. igazgatóságát, hogy szeptember 1-től ne emelje a hődíjat. Hasonló tartalmú előterjesztést tett több fideszes képviselő is, amikor azt javasolták, a Főtáv szeptember 1-jétől a július 1-jétől alkalmazott hődíj-tételeket érvényesítse. A közgyűlés 55 igen szavazattal, Ikvai-Szabó Imre nem szavazatával fogadta el a javaslatokat.
Kölcsönt kapott a Vidámpark
A Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén úgy döntött, 2011. szeptember 30-ig elhalasztja a Budapesti Vidám Park Zrt. szervezeti átalakítására vonatkozó döntést, a felszámolási eljárás elkerüléséért 100 millió forint tulajdonosi kölcsönt és 100 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosít a társaságnak.
(MTI)