Károly herceg egyszer majdnem elindult Iránba?

Különös dolgok derülnek ki Károly hercegről a The Guardian által közzétett amerikai diplomáciai üzenetekből. Szíria külügyminisztere szerint a jogi bonyodalmaktól félő királyi sarj egyszer majdnem elindult Irakba és Iránba az „arab világ segítségét kérni”, de azt is megtudhatjuk, a trónörököst egyesek nem tartják alkalmasnak az előtte álló nagy feladatra. Szokatlan esemény történik Washingtonban: Obama és a republikánusok tárgyalóasztalhoz ülnek, hogy kidolgozzák az együttműködés feltételeit – írja a The New York Times.

Kovács N. László
2010. 11. 30. 19:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Guardian (www.guardian.co.uk)

Különös dolgok derülnek ki Károly hercegről a The Guardian által közzétett amerikai diplomáciai wikileakses üzenetekből. Szíria külügyminisztere szerint a jogi bonyodalmaktól félő királyi sarj egyszer majdnem elindult Irakba és Iránba az „arab világ segítségét kérni”, de azt is megtudhatjuk, a trónörököst egyesek nem tartják alkalmasnak az előtte álló nagy feladatra.

„Egyszerűen nem örvend akkora tiszteletnek a Nemzetközösség államaiban, mint az édesanyja” – állapítja meg őszintén a hercegről Amitav Banerji, az 54 államot tagjai között tudó szerveződés politikai ügyekkel foglalkozó vezetője. Az igazgató azt is közölte, igyekeznek „jobban bevonni” Károlyt a közösség ügyeibe, bár közel sem biztos, hogy a királynő halála után a trónnal együtt a Nemzetközösség vezetését is örökli, erre ugyanis nincs kialakult szabályzat. „Erre a kérdésre Erzsébet halála után kell megtalálnunk a választ” – közölte Banerji.

A nemzetközösségi tisztviselő őszinte értékelésénél jóval különösebb anyagok is akadnak. A jordániai nagykövet az ország külügyminiszterétől hallott egy különös esetről, amely Szíriában esett meg. A szíriai külügyér állítólag bejelentette beosztottjainak és kollégáinak, Károly herceget hamarosan elítéli egy skót bíróság Diana hercegnő halálában játszott szerepe miatt, ezért a trónörökös hamarosan Irakba és Iránba indul, hogy a „muszlim világ támogatását és segítségét kérje”.

A különös tervről a jordániai miniszter szír kollégája hozzá nem értésének aláhúzása végett számol be, így nem valószínű, hogy a hercegnek valóban ilyen tervei voltak.

Károly egy Szaúd-Arábiában dolgozó nyugati üzletembert is nehéz helyzetbe hozott, bár akaratán kívül, amikor Asir provincia vezetője, Khalid bin Faisal herceghez érkezett hivatalos látogatásra. Faisal bár mesésen gazdag, hihetetlenül fukar ember hírében áll: a brit királyi sarj látogatását a szaúdi királyi család egyik düledező palotájában kívánta lebonyolítani, és ezzel a neki dolgozó egyik nyugati üzletembert bízta meg. A villát felújítani óriási költség lett volna, ráadásul az idő is sürgetett, a meg nem nevezett férfi így sajátos módszert választott. Első lépésként elvágta a villanyvezetékeket, hogy a sötétben ne lehessen látni a romos épületet. Ezután a falak lyukait hungarocellel tömte ki, majd rejtett projektorokat helyezett el a szobákban, amelyek fényes luxus illúzióját vetítették a düledező falakra. A terv sikerrel járt: a walesi herceg még meg is jegyezte, milyen gyönyörű helyen fogadják, az üzletember pedig drága festményeket és 8300 dollár „borravalót” kapott jutalmul.

The New York Times (www.nytimes.com)

Különös dolog történik Washingtonban: Obama és a republikánusok tárgyalóasztalhoz ülnek, hogy kidolgozzák az együttműködés feltételeit – írja a The New York Times.

A felek először találkoznak a középidei választások óta. Sok minden változott az elmúlt hónapokban: Obama és pártja súlyos vereséget szenvedett, így kénytelen valamilyen szintű együttműködésre, míg a magukat nyertes pozícióban érző ellenzékiek bátrabban diktálhatják a feltételeket. Ez a hangulat a találkozó előtti nyilatkozatokon is meglátszott: míg Obama „közös felelősségről” beszélt és reményét fejezte ki, hogy az együttműködés „gyümölcsöző” lehet, az alsóházban többségbe került republikánusok vezetői arról írtak a The Washington Postban, itt az idő „elhagyni az elmúlt két év hibás politikáját”, és végre az amerikai nép érdekét szolgálni.

Az egyeztetés csupán egy órán át tart majd, így nem valószínű, hogy a két félnek ilyen rövid idő alatt sikerül közös álláspontra jutni. Mindkét párt igyekszik azt is aláhúzni, a találkozótól nem kell sokat várni, hiszen csupán egy hosszú sorozat első darabja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.