A két vezető nemcsak saját maga osztályon felüli ellátásáról gondoskodott, de a feleségéről sem feledkezett meg. A gond csak az, hogy a magánluxus számláját a közvagyon részét képező Duna TV kasszájából fizették.
A Duna Televízió és a Dr. Rose magánklinika 2009. október 20-án kötötte meg az egyezséget, mégpedig három évre, tavaly november 1-jétől 2012. október 31-ig terjedő időtartamra. A szerződés értelmében a klinika a szerződéskötés napján jogosulttá vált arra, hogy a teljes szolgáltatási díjról egy öszszegben állítsa ki a hároméves ellátás nyolcmillió forint értékű számláját, a tévé pedig vállalta, hogy a kontó kézhezvételétől számított öt munkanapon belül fizet.
A megállapodás második számú melléklete tartalmazza a kedvezményezettek, vagyis a luxusklinika szolgáltatásait igénybe venni jogosultak körét. A lista nem túl hosszú, mindössze négy név szerepel rajta: Cselényi László volt Duna TV-elnöké és az általa kinevezett gazdasági-műszaki főigazgatóé, Szekeres Lászlóé, valamint feleségüké.
*
Mind a négyen a kórház VIP státusú vendégei lehetnek, akiket évente egy alkalommal megillet a „Superior menedzserszűrés” nevű csomag, személyes kapcsolattartó asszisztensük lehet, szükség esetén VIP kórházi szobát kapnak, a klinika minden szolgáltatását igénybe vehetik a nyitvatartási időn túl is, valamint 0-tól 24 óráig tartó otthoni ellátásra is számíthatnak.
A szerződés megkötése során a Duna TV-t éppen a már említett egyik kedvezményezett, Szekeres László képviselte.
A Dr. Rose magánklinika a főváros egyik legdrágább részén, a Roosevelt téri Duna-parton található, a luxusingatlan kétezer négyzetmétert foglal el. A belső terek kialakítása és a berendezés egyaránt egy ötcsillagos hotel színvonalát idézi – ezt a mondatot nem mi találtuk ki, hanem az intézet internetes honlapjáról másoltuk le. A közlendő valóságtartalmáról egyébként meggyőződhet bárki, aki megnézi www.drrose.hu oldalt.
Ókovács Szilveszter, a Duna Tv újdonsült vezérigazgatója nem örül annak, hogy a belső vizsgálat előtt a sajtó tudomást szerzett a megállapodás tartalmáról. A Magyar Nemzet kérdésére válaszolva azt mondta, hogy az átadás-átvétel során nem találkozott a dokumentummal. Ókovács hozzátette: a procedúra során egyébként Szekeres László – bár erre vonatkozóan külön kérdést is kapott – nem számolt be arról, hogy a Duna Televízió az előző vezetés idején kötött-e bármilyen intézménnyel különleges egészségügyi szerződést.
A Cselényi–Szekeres-féle vezetés egyébként annak ellenére nem verte nagy dobra a megállapodást, hogy a közpénzek felhasználását és a köztulajdon használatának nyilvánosságát szabályozó üvegzsebtörvény szerint az ötmilliónál nagyobb értékű szerződéseket nyilvánossá kell tenni.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat