Mindösszesen csak az amerikaiak 17 százaléka elégedett azzal, ahogyan az országukban a dolgok mennek – derül ki a Gallup legfrissebb felméréséből. Ez az érték az idei legalacsonyabb eredmény, mivel az elégedettek aránya egész évben átlagosan 22 százalék volt. A mostani 17 százalékos arány történelmi távlatból nézve nem tekinthető nagyon alacsonynak, mivel 2008 októberében csak 7 százalékon állt ez a mutató.
A Gallup 1979 óta végzi elégedettségi felméréseit, és az eddigi éves átlagok alapján a legrosszabb eredmények 2008-ban (15 százalék), 1979-ben (19 százalék) és 1992-ben (21 százalék) születtek. Az idei eredmény (22 százalék) a negyedik legrosszabb érték az elmúlt 31 évből. A kutatás kezdete óta a dolgok állásával elégedettek aránya átlagosan negyven százalék volt az Egyesült Államokban.
A mostani alacsony eredményt egyértelműen az magyarázza, hogy a gazdasági helyzet továbbra sem javul jelentős mértékben. A Gallup kutatásából az is kiderül, hogy az amerikaiak harminc százaléka a gazdaság területén érzékeli a legnagyobb problémákat. 24 százalék szerint a munkanélküliség, 13 százalék szerint a kormányzás minősége, 10 százalék szerint a költségvetési hiány, míg csupán 5 százalék szerint a háborúk az ország legnagyobb problémái. A gazdaság és a munkanélküliség kérdése 2008 februárja óta folyamatosan a két legfontosabb probléma, ami a legtöbb amerikait érdekli.
Az amerikaiak az idei év végére egyre inkább borúsak az ország kilátásait illetően, amit jól bizonyít, hogy az idén ilyen alacsonyan még nem állt az elégedettségi mutató. Az elmúlt öt évben az ország lakóinak véleménye mindig messze elmaradt az elmúlt évtizedekben mért negyvenszázalékos átlagtól, de az idei évben már elmozdult a 2008-as holtpontról. A mostani érték vélhetőleg nem fog jelentősen változni, amíg a gazdaság helyzetében nem történik javulás – állapítja meg a Gallup felmérése.
(Forrás: gallup.com)
Balett helyett Hosszú Katinka trónját már elfoglalta, hajnalra vb-érmes lehet
