Putyin hangsúlyozta, hogy ezzel a mutatóval a két ország idén újra eléri a válság előtti, 2008-as szintet. Az ülést megnyitva Putyin hangsúlyozta, hogy az űrkutatás területén a két ország technológiai lehetőségeit egyesítve hatalmas előnyökhöz jut a versenyben, és a Kouroun lévő űrrepülőtérnek köszönhetően a két ország jelentősen növelni tudja jelenlétét a kereskedelmi felbocsátások piacán. Korábbi közlés szerint az orosz Szojuz hordozórakéták Kourouról való felbocsátásnak projektje 343 millió euróba kerül, s az első ilyen felbocsátást 2011. tavaszára tervezik. A két ország emellett 2005-ben elfogadta az Ural programot, amelynek célja új hordozó rakéták kidolgozása.
Csütörtökön egyebek között megállapodás született arról, hogy külön központot hoz létre az energiatakarékossággal és az energiafelhasználás hatékonyságával összefüggő kérdések vizsgálatára. Putyin arról is szólt, hogy az együttműködés új, érdekes területe lehetne a nagy sportrendezvények – így a 2018-as labdarúgó vb – előkészítésében való együttműködés, különös tekintettel arra, hogy Franciaországnak nagy tapasztalata van ebben. Végül az orosz kormányfő újságírók előtt felhívta a francia beruházók figyelmét, hogy alaposabban vizsgálják meg az együttműködés lehetőségét a gépjárműiparban és egyéb ágazatokban. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy a Renault-Nissan Oroszország stratégiai partnere lett a VAZ autógyár korszerűsítésében.
„Franciaország, a francia üzleti élet számunkra természetes, és a szó legteljesebb értelmében privilegizált partner a modernizációban” – mondta Putyin. Az orosz kormányfő egyébként meghívta francia kollégáját, hogy vegyen részt jövőre a moszkvai Nagyszínház felújítás utáni megnyitásán, és megígérte, hogy a társulat megismétli a franciaországi orosz kulturális évad záró előadását, amelyre Fillon nem jutott el, mert rossz idő miatt késett a repülőgépe.
(MTI)
Federer a helyszínen nézhette Djokovics szenvedését, de inkább a telefonját bújta
