Sokaknak nyújthatnak segítséget a kormányzati hitelprogramok

A Széchenyi Kártya Program jövőre is az ideihez hasonló kamat- és garanciadíj-támogatásban részesül, s januártól elindul a Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel, valamint a Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel program – derül ki a kormány Széchenyi Kártya Program folytatásáról szóló határozatából, amely a legújabb Magyar Közlönyben jelent meg.

MNO
2010. 12. 28. 16:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány a Széchenyi Kártya Program keretében január 1-jétől – a korábbi bejelentésnek megfelelően – a pályázati források nagyobb arányú kihasználása és a sikeresen megvalósuló projektek számának növelése érdekében maximum 50 millió forintos, legfeljebb 10 éves futamidejű Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel és legfeljebb 5 éves futamidejű Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel programot indít.

A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel keretében 2011. január 1. és 2011. december 31. között kibocsátott kártyákhoz 10 millió forint hitelösszegig 365 napra továbbra is 1 százalékpont, a Széchenyi Forgóeszköz Hitel, Széchenyi Beruházási Hitel és a Széchenyi Önerő, illetve Támogatást Megelőlegező Hitel teljes összegéhez pedig az adott ügylet futamidejének első három évére (1096 napra) 2 százalékpont kamattámogatást biztosít a határozat szerint a kormány.

A 2011. december 31-ig kibocsátott, maximum 25 millió forintos kártyák teljes kölcsönösszegére, valamint a felsorolt, 2011. január 1. és 2011. december 31. között megkötött Széchenyi hiteltermékekre – a Támogatást Megelőlegező Hitel kivételével – a garancia éves díjának 50 százalékáig terjedő támogatás nyújt a kormány azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a garanciadíj vetítési alapjának 0,75 százalékát.

A határozatban szerepel: a kormány tudomásul veszi, hogy a Széchenyi Kártya Program kibővítésével bevezetett új hitelek és a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel kamatfeltételei a kockázatokat megfelelő mértékben tükrözzék. A nemzeti fejlesztési miniszternek és a nemzetgazdasági miniszternek március 31-ig javaslatot kell készítenie a kormány részére az európai uniós források Széchenyi Kártya Program támogatásába történő bevonhatóságáról, a vidékfejlesztési miniszternek pedig – az előbbiek bevonásával – az Agrár Széchenyi Kártya Program elindításáról.

A Széchenyi Kártya kibocsátása folyószámlahitellel indult 2002-ben. Az idén augusztusban a kormány forgóeszközhitellel, szeptemberben beruházási hitellel bővítette a portfóliót. A legfeljebb 25 millió forintos, legfeljebb 3 éves futamidejű Széchenyi Forgóeszköz hitelt a vállalkozások hitelportfóliójuk racionalizálása, piacaik megtartása és bővítése érdekében vehetik fel. A maximum 50 millió forintos, legfeljebb 10 éves futamidejű Széchenyi Beruházási hitelprogram célja a beruházások ösztönzése a vállalkozások piacainak megtartása és bővítése érdekében.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.