Az ajánlat maximum 800 910 darab, egyenként 900 horvát kuna névértékű INA-törzsrészvényt érint, amelyek döntő többsége jelenlegi vagy volt INA-munkavállaló, illetve a korábbi nyilvános kibocsátásban részvényt jegyző magánszemély tulajdonában van. Az ajánlat nem a horvát vállalatfelvásárlásokat szabályozó törvény által meghatározott nyilvános vételi ajánlat, és nem esik az adott törvény hatálya alá.
A 2008-ban lefolytatott sikeres vételi ajánlattétellel a Mol, a Horvát Köztársaság kormányával összehangoltan eljárva, már egyszer lehetőséget adott az INA részvényeseinek, hogy részvényeiket a Mol részére eladják. Mivel akkor egyes részvényesek nem tudták eladni, illetve nem adták el a részvényeiket, a Mol egy újabb értékesítési lehetőséget nyújt a mostani részvényeseknek.
A Mol a következő két hétben értesíti az INA részvényeseit az ajánlat elfogadásának szabályairól. Az értesítés tartalmazni fogja a részletes útmutatót az ajánlat elfogadásának folyamatáról a részvényesek számára, beleértve az ajánlat érvényességének határidejét, a részvény adásvételi szerződése megkötésének folyamatát, valamint az elszámolási folyamatot (beleértve a részvények átruházását és a vételár átutalását).
A 2008-as sikeres önkéntes nyilvános vételiajánlat-tétel eredményeképpen a Mol a vele összehangoltan eljáró horvát kormánnyal közösen az INA részvényeinek 91,9909 százalékát tulajdonolja, ami a horvát felvásárlási törvényben meghatározott küszöbértéket meghaladja, így az irányadó horvát jogszabályok szerint a Mol jogosult a vállalatfelvásárlásokra vonatkozó törvényben meghatározott nyilvános vételiajánlat-tételi eljárás lefolytatása nélkül is további INA-részvényeket szerezni, azokra ajánlatot tenni.
Az INA-részvényeket a Mol horvát állampolgárok ezreitől vásárolta meg felár ellenében, nyilvános ajánlattétel során 2008 októberében, 2800 horvát kuna részvényenkénti árfolyamon.
(MTI)
Szijjártó Péter: Nem az ukránok fogják megmondani, hogy mit gondolhatnak és mit tehetnek a magyarok
