Vasúti folyosó: hazánk is aláírta a négyoldalú megállapodást

Politikai nyilatkozatot írtak alá csütörtökön Brüsszelben Bulgária, Görögország, Magyarország és Románia közlekedési vezetői a Hegyeshalomtól Athénig vezető vasúti közlekedési folyosó fejlesztésének támogatásáról – jelentette be Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára Brüsszelben.

MNO
2010. 12. 02. 18:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlekedési témáért felelős EU-miniszterek találkozójának margóján aláírt dokumentum felsorolja a Hegyeshalom–Budapest–Arad–Bukarest–Constanta/Temesvár–Craiova–Szófia–Szaloniki–Athén útvonalon vezető, a 22. számú kiemelt európai uniós vasúti TEN-T projekt részét képező fővonal már elkészült és 2015-ig elkészülő szakaszait, valamint hangsúlyozza a pályaállapotok javításának fontosságát.

A dokumentum célként azonosítja a teher- és személyszállítás minőségének fejlesztését, és a 2007–2020 között rendelkezésre álló uniós társfinanszírozási források hatékony felhasználását. A tárca közleményéből kiderül, a nyilatkozat szerint az érintett minisztériumok és pályaműködtetők kijelölt képviselői évente kétszer, a közlekedésért felelős miniszterek pedig először 2011 decemberében találkoznak a projekt megvalósításában elért eredmények áttekintése érdekében.

A brüsszeli miniszteri találkozón Völner Pál ismertette a jövő fél évben soros magyar EU-elnökség terveit is. A meghatározó közlekedési témák között említette a 2011–2020. évi közlekedéspolitikai javaslatgyűjtemény (fehér könyv) előkészítésének folytatását, a Transzeurópai Közlekedési Hálózat felülvizsgálatát és a közúti közlekedésbiztonsági csomag továbbvitelét. Az államtitkár közlése szerint fontos döntésekre, érdemi előrehaladásra számít a belvízi hajózást, az első vasúti jogszabálycsomagot és a nehéz tehergépjárművek infrastruktúra-használati díjairól szóló (úgynevezett Eurovignette) irányelv módosítását érintő közösségi feladatokban is.

Völner Pál azt is jelezte: a következő fél évre tervezett két brüsszeli formális tanácsülés mellett a magyar elnökség egy informális közlekedési miniszteri találkozót is tervez februárban Gödöllőn. További két, magas szintű magyarországi konferencián pedig légiközlekedési és hajózási témákban tárgyalnak majd a tagállamok képviselői.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.