Tájékoztatása szerint a tervekről az önkormányzat eddig sem hivatalos, sem informális tájékoztatást nem kapott a tulajdonosoktól; a nagy múltú debreceni vágóhíd és húsüzem bezárásának szándékáról a helyi lap, a Hajdú-bihari Napló tudósításából értesültek. A lap szerint július elsején kerülhet végleg lakat a Debreceni Csoport Húsipari Kft. helyi üzemére. A szolnoki központú cég szlovák tulajdonosai 395 dolgozót érintő csoportos leépítési szándékukat már jelezték a térségi munkaügyi központnak.
Papp László alpolgármester elmondta: már felvette a kapcsolatot a regionális munkaügyi központ igazgatójával, és tárgyalásokat kezdeményezett a húsipari cég tulajdonosaival és cégvezetőjével. Utóbbira várhatóan szerda délután kerül sor – tette hozzá. Papp László megjegyezte: mindent elkövetnek annak érdekében, hogy ne szűnjön meg csaknem négyszáz ember munkahelye, s megmaradjon a város tradicionális iparága.
(MTI)
Az önkormányzat megmentené a húsüzemet
A debreceni önkormányzat szeretné elérni, hogy ne zárják be a mintegy négyszáz dolgozót foglalkoztató helyi húsüzemet, ezért tárgyalásokat kezdeményeztek a tulajdonosokkal – közölte Papp László stratégiai alpolgármester szombaton.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!