A 30 ezer lakosú hollandiai Leudsen város több éve kapcsolatot ápol a sokorói Tényővel, és a festői szépségű sokorói dombvidék több településével – idézte fel a kezdeteket Varga Gábor tényői polgármester. A városkában holland–magyar baráti társaság tevékenykedik, tagjai többször jártak Magyarországon, s látogatásaikat kulturális programok leusdeni bemutatásával viszonozták a sokoróiak.
Hollandia nemcsak szélmalmairól és fapapucsairól, tulipánmezőiről és csatornáiról híres, hanem arról is, hogy a legnépszerűbb közlekedési eszköz ott a kerékpár. Szinte mindenki biciklizik, a kerekezők természetes módon tartoznak a városok képéhez. Hogy kedvet csináljanak magyar barátaiknak, kerékpárokkal ajándékozták meg őket.
A kölcsönözhető biciklik minden bizonnyal lendületet adnak a turizmusnak, amely a helyi vendéglősök és egyéb vállalkozások számára is hasznot hajthat. A biciklik jelenleg Tényőn várják a vendégeket, az együttműködő települések azonban tovább akarják fejleszteni a turisztikai szolgáltatást: depókat, tárolóhelyeket szándékoznak kialakítani, hogy zökkenőmentesebbé és több helyen elérhetővé tegyék a kölcsönzést.
Az egyik lehetséges helyszín Győrszemere, amely Leader-pályázaton nyert forrást ökoturisztikai centrum kialakítására – mondta Horváth Gyula győrszemerei polgármester az MTI-nek. Az erre a célra kiszemelt, múlt század elején épült nádtetős házban a felújítást követően rendezik be a központot, amelynek udvara lehet a kölcsönzőhálózat következő állomása.
(MTI)
Holland segítség a sokorói turizmusnak
Egy holland civil egyesület harminc kerékpárral lepte meg a sokorói településeket. A vadonatúj női, férfi és gyermekbiciklik közösségi célokat szolgálnak: kölcsönvehetik őket a vidéket két keréken bebarangolni vágyó vendégek, de akár a közelben élők is felpattanhatnak a bringákra, ha kedvük kerekedik hajtani egyet.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!