Ronaldo rekordot döntött, a Schalke kupagyőztes lett + Képek

Nem zajlott eseménytelenül a hétvége most sem az európai labdarúgó-topligákban. Angliában, Olaszországban és Spanyolországban is az utolsó fordulót rendezték, Németországban pedig az országos kupa döntőjére került sor Berlinben. Ez utóbbiban a Schalke 5-0-ra legyőzte a Duisburgot, így koronázva meg tavaszi teljesítményét. A fent említett három országban már korábban eldőlt a bajnoki cím sorsa, s a héten Francaiországban is aranyérmest avattak. A Lille együttese immár behozhatatlan előnyre tett szert a Marseille-jel szemben.

Pintér Patrick
2011. 05. 23. 6:00

Anglia, Premier League, 38. (utolsó) forduló

A Blackpool elleni 4-2-es diadallal ünnepelte bajnoki címét a Manchester United, a Vörös Ördögök 19. alkalommal érdemelték ki az Anglia legjobb csapata címet. A második helyre az Everton otthonában 1-0-s vereséget szenvedett Chelsea került, míg a harmadik egy huszáros hajrával (kedden a Stoke Cityt, vasárnap a Bolton győzte le) a Manchester City lett, amelynek sikerült kihasználnia az Arsenal újabb botlását. Az Ágyúsok a Fulham vendégeként végeztek 2-2-re. A hazai csapatban Gera Zoltán a 71. percben lépett pályára, de négy minutummal később piros lapot kapott egy csúnya belépő nyomán. Csapata ezzel könnyen elveszítheti az Európa-ligás indulás jogát, hiszen a Fair Play-táblázat élén végző együttes az idén részt vehet Angliából a második számú európai kupasorozatban.

A már kiesett West Ham United mellé további két csapat csatlakozott a hétvégén, egyikük az a Birmingham City lett, amely a Tottenham otthonában kapott ki a 93. percben kapott góllal. A Blackpoolnak csak akkor lett volna esélye a bennmaradásra, ha nyer a már bajnok Manchester United ellen, ám erre csupán néhány percig volt esélye, az MU a hajrában nem kegyelmezett az újoncnak. Egy másik tavaly feljutott együttesnek ellenben remekül sikerült a hétvégéje, a West Bromwich ugyanis háromgólos hátrányból kelt fel, s Tchoyi triplájával végül döntetlenre hozta a szintén újonc Newcastle elleni derbit.

Eredmények:
Aston Villa–Liverpool 1-0 (Downing)
Bolton–Manchester City 0-2 (Lescott, Dzeko)
Everton–Chelsea 1-0 (Beckford)
Fulham–Arsenal 2-2 (Sidwell, Zamora, ill. Van Persie, Walcott)
Manchester United–Blackpool 4-2 (Pak Dzsi Szung, Anderson, Evatt – öngól, Owen, ill. Adam, Taylor-Fletcher)
Newcastle–West Bromwich 3-3 (S. Taylor, Lövenkrands, Olsson – öngól, ill. Tchoyi 3)
Stoke City–Wigan 0-1 (Rodallega)
Tottenham–Birmingham City 2-1 (Pavljucsenko 2, ill. Gardner) 93.
West Ham United–Sunderland 0-3 (Zenden, Sessegnon, Riveros)
Wolverhampton–Blackburn 2-3 (O’Hara, Hunt, ill. Roberts, Emerton, Hoilett)

20. West Ham United 33

A gólkirály holtversenyben a 21 gólos Berbatov (Manchester United) és Tévez (Manchester City) lett.

Franciaország, Ligue 1, 37. forduló

Már bajnokként nézhetett a hétvége elé a Lille gárdája, így a Paris SG elleni döntetlennek igazán már nem is volt jelentősége. Főleg azok után nem, hogy a rivális Marseille is csak ikszelt hazai pályán a Valenciennes ellen. A Lyonnak is csak egy pont jutott a hétvégén, miután 0-0-ra végzett odahaza a Caennal. Rosszabbul járt viszont a Rennes, amely újabb hazai vereséggel „gazdagította” mérlegét. Két újonc, a Brest és az Arles-Avignon is győzelemmel zárta a hétvégét, ráadásul mindketten idegenben nyertek.

Az utolsó fordulóban dől majd csak el, hogy az Arles-Avignon és a Lens után melyik lesz a harmadik csapat, amelyik búcsúzik az élvonaltól. Jelenleg a 10. helyezetett Toulouse-tól kezdve a 16. Monacóig bárki kieshet, így a záró hétvégén még hihetetlen izgalmak várhatók.

Eredmények:
Auxerre–Brest 0-1 (L. Touré)
Lens–Arles-Avignon 0-1 (Kermorgant)
Lyon–Caen 0-0
Marseille–Valenciennes 2-2 (A. Ayew, Rémy, ill. Kadir, Gomis)
Montpellier–Monaco 0-1 (Moukannjo)
Nice–Lorient 2-0 (Mouloungui 2)
Paris SG–Lille 2-2 (Hoarau, Bodmer, ill. Obraniak, Sow)
Rennes–Nancy 0-2 (B. Traoré, Feret)
Sochaux–Saint-Étienne 2-1 (Ideye 2, ill. Aubameyang)

5. Rennes 56

A góllövőlistát a 21 gólos Sow (Lille) vezeti.

Németország, kupadöntő

Története során ötödször, egy 5-0-s győzelemmel szerezte meg a Német Kupát a Schalke együttese. Ralf Rangnick csapata hihetetlen mélységből emelkedett a csúcsra: a kieső pozíciókat is megjárt gelsenkircheni gárda tavasszal bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, szombat este pedig ellenállhatatlan játékkal kiütötte a másodosztályú Duisburgot a berlini Olimpiai Stadionban. A Schalke már az első félidőben eldöntötte a kupa sorsát, hiszen rövid időn belül háromgólos előnyt kapirgált össze, a második játékrészben már csak fölényessé tette sikerét.

Olaszország, Serie A, 38. (utolsó) forduló

Szépen, csendben véget ért az olasz bajnokság is, a bajnok Milan egy mindkét csapat számára megfelelő gól nélküli döntetlennel zárta az idényt Udinében, a városi rivális Internazionale a rend kedvéért 3-1-re legyőzte a Cataniát, míg a bronzérmes Napoli a Juventus otthonában ért el 2-2-t. Ami a meglepetéseket illeti, a sereghajtó Bari négygólos győzelemmel búcsúzott az első osztálytól Bolognában (Rudolf Gergely sérülés miatt nem szerepelhetett), a Chievo pedig minden bátorságát összeszedve 3-1-re verte idegenben a Palermót. Vass Ádám most csak a kispadot koptatta Bresciában, a kékek 2-2-es döntetlent játszottak a Fiorentinával.

A két genovai magyar közül Laczkó Zsolt kezdő volt a Sampdoriában, a 87. percben lecserélték, Koman Vladimirt pedig a 80. percben küldte pályára edzője. A másodosztályba zuhant Samp 3-1-es vereséget szenvedett Rómában, amivel Tottiék kivívták a jogot az Európa-ligában való indulásra.

Eredmények:
Genoa–Cesena 3-2 (Floro Flores 2, Palacio, ill. Bogdani – 11-esből, Jiménez)
Internazionale–Catania 3-1 (Pazzini 2, Nagatomo, ill. Ledesma)
Brescia–Fiorentina 2-2 (Eder, Accardi, ill. Vargas, Cerci)
Bologna–Bari 0-4 (Grandolfo 3, Huseklepp)
Palermo–Chievo 1-3 (Nocerino, ill. Pellissier, Constant, Pulzetti)
Cagliari–Parma 1-1 (Feltscher – öngól, ill. Bozsinov)
Juventus–Napoli 2-2 (Chiellini, Matri, ill. Maggio, C. Lucarelli)
Udinese–Milan 0-0
Roma–Sampdoria 3-1 (Totti, Vucsinics, Borriello, ill. Mannini)
Lecce–Lazio 2-4 (Coppola, Piatti, ill. Zarate 2, egyet 11-esből, Rocchi, Vives)