Tárgyalnának a masiniszták a kormánnyal

A Mozdonyvezetők Szakszervezete (MOSZ) a tárgyalások megkezdését sürgeti a kormánnyal a mozdonyvezetők korengedményes és korkedvezményes nyugdíjáról.

2011. 05. 25. 7:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MOSZ MTI-hez szerdán eljuttatott tájékoztatása szerint a miniszterelnök válaszolt a mozdonyvezetők korkedvezményes és korengedményes nyugdíjazása ügyében kezdeményezett egyeztetésre. A mozdonyvezetők számára megnyugtató – írja levelében a szakszervezet –, hogy a szociális konzultáció lezárulásáig a kormány nem tervez döntéseket hozni az általuk felvetett kérdésekben, ugyanakkor – szerintük – a kezdeményezésük összekapcsolása a konzultációval kétségessé teszi a kormány egyeztetési szándékának komolyságát, minthogy a kérdőíven nem szerepelnek a mozdonyvezetők korkedvezményes és korengedményes nyugdíjára vonatkozó kérdések. A szakszervezet kérte a kormánytól, hogy jelölje ki képviselőjét a sztrájkköveteléseikről egyeztető eljárásban.

A mozdonyvezetők továbbra is azt követelik, hogy ne szülessen döntés szakmájukat érintően a nyugdíjkorkedvezmény és -korengedmény ügyében, amíg a Mozdonyvezetők Szakszervezetével nem folytak érdemi egyeztetések a tervezett intézkedésekről. A kormány hozza nyilvánosságra ezzel kapcsolatos konkrét terveit, és a jövőben is biztosítsa a mozdonyvezetők számára a korkedvezményes és korengedményes nyugdíj lehetőségét – olvasható a MOSZ miniszterelnöknek írt levelében.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.