Több mint ötezer közmunkás állhat munkába Zalában

Közfoglalkoztatás keretében közel 2700 fő kezdte meg a munkavégzést idén Zala megyében, a már elbírált pályázatok alapján további 1840 fő felvételére van lehetőség – írta szerdai számában a Zalai Hírlap.

MNO
2011. 05. 25. 6:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendelkezésre álló közel egymilliárd forintból több mint 5300 közmunkást tudnak foglalkoztatni a megyében. Rövid időtartamú (2-4 hónapos, napi 4 órás) foglalkoztatásra 725 millió forintot, míg hosszú távúra 256 millió forintot lehet fordítani – mondta a lapnak Rimányiné Somogyi Szilvia, a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának igazgatója.

A közmunkát végzők többsége, mintegy 2208 fő rövid időtartamú közfoglalkoztatásban kapott munkát, és az elbírált pályázatok alapján rendelkezésre álló 1840 támogatott álláshely is a rövid távú munkavégzésre vonatkozik. A hosszabb időtartamú közfoglalkoztatásban 475 főt alkalmaztak. Rimányiné Somogyi Szilvia arról is tájékoztatta a napilapot, hogy Zalában több mint ötezer, nem támogatott, üres álláshely van, ezért a kirendeltségek elsősorban az elsődleges munkaerőpiacon kínálnak lehetőséget.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.