Kovács Zsolt, a villa tulajdonosa, a leendő inkubátorházat működtető Lakits Villa Kft. ügyvezetője szerdán Pécsen sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy a társaság mintegy 200 millió forintot költ az épület rekonstrukciójára, ebből 133 millió forint európai uniós forrás. A támogatásnak köszönhetően eredetileg lakóházként, bérházként funkcionáló, később kollégiumként hasznosított 800 négyzetméteres, Szabadság utcai épületben 11 irodát kínálnak három évnél rövidebb ideje működő vállalkozóknak és vállalkozásoknak. A cégek a helyiségeket kedvezményesen, akár részmunkaidőre, azaz napi, vagy heti néhány órára is bérbe vehetik.
A sajtótájékoztatón elhangzott: az inkubátorházban igény esetén egy központi titkárság látja el a bérlők ügyviteli feladatait, működésüket pedig a legszélesebb körű szolgáltatásokkal segítik. Az inkubátorház szakmai stábja jogi, pénzügyi, adó-, könyvelési és egyebek mellett pályázati tanácsadást nyújt számukra. A Lakits Villa Kft. tervei szerint a tanácsadói szolgáltatásokat egy internetes felületen külső cégek is igénybe vehetik majd.
Az inkubátorházat működtető társaság bízik abban, hogy projektjükkel hozzájárulnak a szolgáltató szektorban működő és a velük kapcsolatba kerülő kezdő mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességéhez.
(MTI)
Inkubátorház lesz a villában
A szolgáltató szektorban tevékenykedő kezdő egyéni vállalkozóknak, kis- és középvállalkozásoknak nyújt korszerű infrastrukturális környezetet a Pécsi Üzleti és Virtuális Inkubátorház, amelyet egy 19. századi villa felújításával hoznak létre a jövő nyárra Pécsen.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!