A Fővinform jelenti

–
2002. 04. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1. A II. kerületben a Budakeszi úton, az Irén utca és a Jánoshegyi út között irányonként egy-egy szűk sáv járható. A Labanc utat a Kuruclesi és a Budakeszi út között útépítés miatt lezárták. A Kuruclesi utat félszélességben elkerítették a forgalom elől és egyirányúsították a Budakeszi úttól a Budenz út felé. A Virág árokban vízcsövet fektetnek, ezért a Lepke utca és a Branyiszkó út között annyira leszűkül az útpálya, hogy nem lehet közlekedni ezen a szakaszon. A Margit hídra vezető Tölgyfa utcában, a Fekete Sas utca után időszakosan csak egy sávon haladhat a forgalom. A Tölgyfa utcában tilos parkolni a Bem József és a Fekete Sas utca között ma 17 óra és 21 óra között egy rendezvény miatt. Ez idő alatt rendőrök irányítják a forgalmat, mert időnként útlezárások is lesznek.
2. A XI. kerületben a Mányoki utat, a Mészöly utca és az Orlay utca között lezárták. Kerülni a Ménesi út felé lehet. Cora-busz néven közvetlen autóbuszjárat közlekedik a Kosztolányi Dezső térről a törökbálinti bevásárlóközponthoz. A Kosztolányi Dezső téri végállomástól induló járat megáll a Bocskai úti megállóban, majd megállás nélkül halad Törökbálintra. A járat hétköznap 9 órától 20 óráig, hétvégén 19 óráig jár, minden Budapesten érvényes BKV-jeggyel és bérlettel igénybe vehető.
3. Újpesten a Baross utcában, az Irányi Dániel utca és a Semmelweis utca közötti szakaszra nem lehet behajtani. A 30-as, a 47-es és a 147-es autóbuszok módosított útvonalon közlekednek.
4. Terézvárosban a Dózsa György úton, a Szondi utca és a Lendvay utca között a Hősök tere felé vezető középső sávot lezárták. A Rippl Rónai utcát a Podmaniczky utcától egy szakaszon teljes szélességében lezárták, de a kórház bejáratához biztosítják a behajtást.
5. Kőbányán az Újhegyi utat a Kozma utcától a Maglódi út felé egyirányúsították. A korlátozás miatt a 68-as és a Keresztúr-buszok a Maglódi út–Korányi Frigyes utca–Kozma utca útvonalon járnak, a 95-ös autóbuszok pedig az Új köztemető főbejáratánál állnak meg.
6. Óbudán, a Bécsi úton tart a közműépítés. Az Óbudai temető melletti szakaszon csak irányonként egy sáv járható. A Bojtár utcánál a városhatár irányába tartók számítsanak arra, hogy a benzinkúthoz nem tudnak balra kanyarodni.
– A Belvárosban a Piarista közön továbbra sem lehet áthajtani. Az Erzsébet hídra az Irányi utca felől lehet felhajtani.
– Józsefvárosban a Vajda Péter utcában, az Orczy út és a Bláthy Ottó utca között irányonként csak egy sávban közlekedhetnek.
– Kispesten 94 gyors jelzéssel egy új expressz jellegű járat közlekedik reggel és délután a Határ úti metróállomás és Gyál között. Az autóbusz Gyálon csak a főbb megállókban áll meg, míg Pestszentimre, Csolt utcától a Határ úti metróállomáshoz megállás nélkül közlekedik.
– Soroksáron a Helsinki úton, a Nap utca előtt a kifelé vezető külső sávot gázvezeték javítása miatt lezárták.
– Útjavítás miatt útszűkületekre kell számítani a Budai alsó rakpart északi szakaszán, a X. ker.-ben a Fehér úton, a XI. ker.-ben a Budafoki úton, a Róbert Károly körúton, és Zuglóban a Füredi úton a Vezér útnál.
Forrás: Fővinform

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.