A Fővinform jelenti

–
2002. 04. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1. A II. kerületben a Budakeszi úton, az Irén utca és a Jánoshegyi út között irányonként egy szűk sávon haladhatnak az autósok. A Labanc utat a Kuruclesi út és a Budakeszi út között útépítés miatt lezárták. A Kuruclesi utat félszélességben elkerítették a forgalom elől és egyirányúsították a Budakeszi úttól a Budenz út felé. A Margit hídra vezető Tölgyfa utcában a Fekete Sas utca után időszakosan csak egy sávon haladhat a forgalom.
2. Óbudán a Bécsi úton tart a közműépítés. Az Óbudai temető melletti szakaszon csak irányonként egy sáv járható. A Bojtár utcánál a városhatár irányába tartók számítsanak arra, hogy a benzinkúthoz nem tudnak balra bekanyarodni.
3. A XI. kerületben a Mányoki utat a Mészöly utca és az Orlay utca között lezárták. Kerülni a Ménesi út felé lehet. Cora-busz néven közvetlen autóbuszjárat közlekedik a Kosztolányi Dezső térről a törökbálinti bevásárló-áruházhoz. A Kosztolányi Dezső téri végállomástól induló járat megáll a Bocskai úti megállóban, majd megállás nélkül halad Törökbálintra. A járat hétköznap 9.00-től 20.00 óráig, hétvégén 19.00 óráig jár, minden Budapesten érvényes BKV-jeggyel és bérlettel igénybe vehető.
4. A Ferencvárosban a Soroksári úton a Koppány utcánál útszűkület lassítja a Boráros tér felé tartó forgalmat. A belső sávot bontották fel, közműjavítás miatt.
5. Soroksáron a Helsinki úton, a Nap utca előtt a kifelé vezető külső sávot lezárták, mert javítják a gázvezetéket.
6. A XVI. kerületben a Mátyás király utcában csatornát építenek, ezért a gyors 44-es, a 144-es, a 192-es, valamint az éjszakai 144-es autóbuszok a Rákosi út–Párta utca–Csömöri út módosított útvonalon kerülik el az építkezési területet.
– A Terézvárosban a Dózsa György úton a Szondi utca és a Lendvay utca között a Hősök tere felé vezető a középső sávot lezárták. A Rippl Rónai utcát a Podmaniczky utcától egy szakaszon teljes szélességében lezárták, de a kórház bejáratához biztosítják az eljutást.
– A Józsefvárosban a Vajda Péter utcában, az Orczy út és a Bláthy Ottó utca között irányonként csak egy sávban közlekedhetnek.
– Újpesten a Baross utcában az Irányi Dániel utca és a Semmelweis utca közötti szakaszra nem lehet behajtani. A 30-as, a 47-es és a 147-es autóbuszok módosított útvonalon közlekednek.
– Kőbányán az Újhegyi utat a Kozma utcától a Maglódi út felé egyirányúsították. A korlátozás miatt a 68-as és a Keresztúr-buszok a Maglódi út–Korányi Frigyes utca–Kozma utca útvonalon járnak, a 95-ös autóbuszok pedig az Új köztemető főbejáratánál állnak meg.
– Kispesten 94 gyors jelzéssel egy új expressz jellegű járat közlekedik reggel és délután a Határ úti metróállomás és Gyál között. Az autóbusz Gyálon csak a főbb megállókban áll meg, míg Pestszentimre, Csolt utcától a Határ úti metróállomáshoz megállás nélkül közlekedik.
– Útburkolat-javítás miatt munkagépek okoznak útszűkületet egy-egy szakaszon: a Ferencvárosban az Üllői úton a Nagyvárad térnél, a Ferihegyi gyorsforgalmi úton, a XIII. kerületben a Róbert Károly körúton, Kőbányán a Fehér úton és a XI. kerületben a Bartók Béla úton.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.