Lun Katalin, az országos tiszti főorvos a görög egészségügyi hatóság és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentésére hivatkozva közleményben tájékoztatta a Magyarországról Görögországba utazókat, hogy a fertőzéseket a személyi higiéniai szabályok betartásával kerülhetik el: gyakori kézmosással, palackozott italok és konzervek fogyasztásával, éttermi étkezéssel – adta hírül az MTI. A közlemény szerint ugyanis a megbetegedések kórokozója szennyezett tárgyakról, piszkos kézről kerül a szervezetbe.
Mint azt már megírtuk, Görögországban ismeretlen vírusnak tulajdonítottak 39 szívizom- és szívburok-gyulladásos megbetegedést és három – egyes híradások szerint négy – személy halálát. Az egészségügyi miniszter szerdától kezdve három napra bezáratta az iskolákat és az egyetemeket, mint hangsúlyozta, csupán óvintézkedésként.
A görög egészségügyi miniszter beszámolója szerint a napok múltával egyre csökken az új betegek száma. Az influenzához hasonló tüneteket okozó vírus a belső szerveket támadja meg, így a szívet is, majd szívizom- és szívburok-gyulladást okoz, ez orvosi ellátás nélkül halálos. A szakemberek feltételezései szerint a betegséget az általában a gyomrot károsító Coxsachie A és B elnevezésű vírus okozza.
A riadalom Európa más országaiba is átterjedt, a jugoszláv hatóságok felfüggesztették a Görögországba tervezett iskolai kirándulásokat, és arra kérik a turistákat is, hogy várjanak az utazással. A németországi és olasz hatóságok szintén erre figyelmeztették állampolgáraikat.
Csillapodik a görög riadalom
Visszavonulóban van az egyre kevésbé titokzatos görögországi megbetegedéssorozat – nyilatkozta Alekos Papadopulos görög egészségügyi miniszter. Mint mondta, rövidesen megszüntetik az óvintézkedéseket, ha az új megbetegedések száma a következő napokban sem nő.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!