Csökkenti tőkéjét a Rába

2002. 04. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadta a Rába Rt. közgyűlése a társaság igazgatósága által előterjesztett napirendi pontokat és az azokban foglaltakat. A részvényesek döntöttek, és elfogadták a részvényenkénti száz forint osztalék kifizetését. Az osztalék kifizetése június 4-én kezdődik – tudta meg lapunk a Rába Rt. közleményéből. A közgyűlés határozatában elfogadta a magyar számviteli szabályok szerint auditált, konszolidált mérleget 51,608 milliárd forintos főösszeggel és a 434,85 millió forintos mérleg szerinti eredményt. Döntést hoztak még a részvényesek a társaság alaptőkéjének 2,84 százalékkal történő csökkentéséről, és az új könyvvizsgáló kijelöléséről is. A részvényesi érték növelése érdekében hozott tőkeleszállítást a társaság 393 724 darab saját részvény bevonásával valósítja meg, így a Rába Rt. alaptőkéje 13,473 milliárd forintra csökkenhet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.