Mindössze 50 méter távolságra épült a Gondrand Invest Kft. XV. és XVI. kerület határán lévő raktárközpontja a rákosszentmihályi Pálya utcai lakóteleptől.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a helyiek többször tiltakoztak az ellen, hogy a kamionok be- és kiléptetését a közeli Rákospalotai határ útra tervezték. A lakók érdekeik védelmére létrehoztak egy környezetvédelmi egyesületet, amely újabb utcai megmozdulásokat tervez a raktárbázis bejárata előtt.
– Egész májusban, szinte minden nap csendes demonstrációt tartunk majd a Gondrand raktára előtt, ha megkapjuk rá az engedélyt a rendőrségtől – jelentette ki Felkai Péterné, a helyi környezetvédelmi egyesület elnöke. Az ügyvédnő állítja, hogy ebben a keretövezetben nem lehetett volna létrehozni ilyen létesítményt, ezért semmilyen engedély nem járt volna a Gondrand Kft.-nek. Az elnök az egyesület nevében az ügyészséghez fordult, és kérte az engedélyek törvényességének felülvizsgálatát, illetve beadványt juttatott el a Fővárosi Közigazgatási Hivatalhoz.
Alaksza Máriának, a Gondrand Kft. ügyvezető igazgatójának teljesen más a véleménye. Szerinte a raktárbázis működése jogszerű lenne ezen a területen, csak az ehhez szükséges engedélyek kiadásához írnak elő újabb feltételeket a cégnek.
– Egyelőre ideiglenes használatbavételi és forgalomba helyezési engedélyt kaptunk, mert további környezetvédelmi méréseket kell elvégeznünk – mondta el a vezető. – Azt viszont nem nagyon értjük, hogyan várhatják el a teherautó-forgalom környezeti hatásainak vizsgálatát, ha a raktárbázis nem kezdheti el a munkát. Ahhoz ugyanis telepengedélyre lenne szükség, de ezt még nem adták meg a Gondrand Kft.-nek – tette hozzá. Alaksza Mária kiemelte: az előzetes környezetvédelmi hatástanulmányokat elkészítették, most viszont arról kell jelentést írni, hogy milyen változásokkal kell számolni a környéken, ha megjelennek az első kamionok. Ez több millió forintos többletköltséggel jár, nem számolva a raktár működésének elhúzódása miatti bevételkiesést.
– A XV. kerület működési engedélyt adott a Gondrand Kft.-nek, így megvizsgálhatják a kamionok közlekedésének hatásait – cáfolta meg az ügyvezető állítását Ambrus János, a XV. kerület alpolgármestere. Hangsúlyozta: amennyiben a környezetvédelmi hatásvizsgálat szerint magas a kamionok zaj- és levegőszennyezése, illetve az elfogadhatónál nagyobb rezgéseket okoznak a tehergépjárművek, szóba kerülhet az ideiglenes használatbavételi engedély visszavonása. Ebben az esetben hatályát veszti a működési engedély is, és nem kezdheti el a cég a tervezett tevékenységét.

Többé nem vásárolhatnak energiaitalt a 18 év alattiak