Május elsején az előzetes becsléseknél is többen vonultak az utcákra Franciaország közel 70 városában. A több százezres tömeg Párizsban öt különböző helyszínen tiltakozott a Nemzeti Front (FN) ellen, de számos Le Pen-szimpatizáns is hangot adott véleményének. A biztonsági okokból külön útvonalon masírozó FN-gárdisták a fővárosban, a párt szimbólumaként tisztelt Jeanne d’Arc-szobornál csoportosultak, és éltették vezérüket.
A nagy számban felvonuló karhatalmi erők figyelő tekintetét, a helikoptereken kívül 300 kamera segítette, ugyanis a két oldal közötti feszültség a napokban csak tovább fokozódott. Mindkét tábor provokatív módszerekkel próbálta maga mellé állítani a főként fiatalokból álló csoportokat.
Az előrejelzések alapján úgy tűnik, hogy a vasárnapi elnökválasztás második fordulójában jóval többen fognak élni szavazati jogukkal, mint tették azt április 21-én. Sokan ráébredtek, hogy az új elnök személye nem csupán napi politikai kérdés, hanem május ötödikén már az ország jövője a tét. Ezt látszik igazolni az a hír is, miszerint vészesen fogynak a meghatalmazáshoz szükséges űrlapok, sokan ugyanis távol élnek saját választókörzetüktől, és ezúton kívánják leadni voksukat. Az már most biztosnak látszik, hogy felgyorsulnak a kampányrendezvények, és valószínűleg vasárnapig még rengetegszer hallhatjuk a két tábor ellentétes üzenetét, valamint az országjáró politikusok kampánybeszédeiből sem lesz hiány.
A francia katolikus klérus a politikától való tartózkodás íratlan szabályával dacolva teljes súlyával fordult szembe a szélsőjobboldal elnökjelöltjével, Jean-Marie Le Pennel. A liberális keresztény szellemiségű La Croix keddi száma Az Egyház elutasítja a Nemzeti Frontot címmel jelent meg. A lap tudósítása szerint a pártvezér elnökjelölt és a Nemzeti Front ellen irányuló mozgósítás a francia katolikus egyház teljes hálózatára kiterjed.
Elverte a vihar és a jégeső a kajak-kenu világbajnokságot, a magyarok időben ébredtek
