Merev frontvonalak a földkérdésben

Néhány agrár-érdekképviselet az Alkotmánybírósághoz fordul, mert álláspontjuk szerint a múlt héten meghirdetett állami földértékesítés alkotmányellenes. A mezőgazdasági termelők másik felét tömörítő MAÉT szerint azonban teljesen törvényes az értékesítés. Ezért, valamint a gazdasági társaságok és a külföldiek földvásárlásának megakadályozására mozgalmat indít a magyar termőföldért.

Nagy Ottó
2002. 05. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A földügyekről nyilatkozott lapunknak adott interjújában Németh Imre, az MSZP agrárminiszter-jelöltje is, aki elmondta: a földvásárlás liberalizációjakor csak olyan megoldást tud elképzelni, ami a külföldiek termőföldszerzését a társas vállalkozásokon keresztül is kizárja. Hangsúlyozta, jó együttműködést szeretne az agrár-érdekképviseletekkel, de nem akar udvari érdekképviseletet kialakítani erős agrárkamarai kötődései ellenére sem.
A miniszterjelölt a közvetlen uniós agrártárgyalásokról úgy nyilatkozott, csak az a helyzet elfogadható számára, ha az EU bejelenti: az uniós agrárrendszert úgy reformálja meg, hogy a belső közvetlen kifizetések szintjét ötven százalékra csökkenti, és mi három év múlva ezeket az ötvenszázalékos közvetlen támogatásokat kapjuk meg. Ha nem, akkor támogatási diszkrimináció ér bennünket, s ez esetben aszimmetrikus piacvédelemre kell berendezkednünk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.