Reptérbővítés Szegeden

Elfogadta a British Petrol Solar General Agentnek a város tulajdonába nemrég visszakerült regionális repülőtér fejlesztésére vonatkozó szándéknyilatkozatát a Szegedi Közgyűlés. A testület, miután jónak találta a gazdasági számításokkal, előtanulmányokkal együtt benyújtott ajánlatot, olyan határozatot hozott, hogy a beruházó cég legkésőbb augusztus 15-ig dolgozza ki a konkrét üzleti tervet.

Bálint József
2002. 05. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A város vezetői a beruházás részleteiről egyelőre nem nyilatkoznak, hiszen a képviselő-testület is zárt ülésen tárgyalt a szándéknyilatkozatról, a cég üzleti titkaira hivatkozva. Lapunk információi szerint a British Petrol Solar General Agent alternatív energiával foglalkozó vállalata átfogó fejlesztést kíván végrehajtani a repülőtéren. Ezenkívül terveiben szerepel egy 250 szobás szálloda felépítése annak az útnak a mentén, amely a repülőtér irányába vezet. Ennek az épületnek az energiaellátását főként napelemekkel biztosítanák. Napelemekkel üzemelne az az 54 személyes hajó is, amelyet a Tiszára szándékoznak telepíteni.
***
Heliport a Tisza partján. A Mentés a Jövőért Alapítvány katasztrófavédelmi heliport kialakítását tervezi Szegeden, az új klinika melletti területen, a Magyar Honvédség légierő-parancsnokságának támogatásával. A Szegedi Tudományegyetem orvoskari tanácsa most úgy döntött, hogy egy nagyobb területet biztosít a heliport kialakítására, ahol egyszerre 12 sérült szállítására alkalmas helikopter is leszállhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.