Győr–Bécs tarifa: magyaroknak olcsóbb

MTI
2002. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bírálta a Die Presse című konzervatív bécsi lap tegnap az Ausztriát Magyarországgal összekötő új vonatjáratok kapcsán, hogy a magyarok és a külföldiek eltérő árat fizetnek. A magyarok a Győr– Bécs útvonalon oda-vissza 18 eurót fizetnek és ezért még a bécsi tömegközlekedésre érvényes napijegyet is kapnak, míg az osztrákok a Bécs–Győr oda-vissza útért a szokásos Eurocity-tarifát, vagyis 40 eurót fizetnek, bizonyos kivételektől eltekintve.
A szerző szerint a jelenlegi gyakorlat bírálatokat váltott ki és Magyarországot az EU-val kötött társulási szerződés megsértésével vádolják, de Brüsszel még nem emelt szót a kettős árpolitika ügyében. Az ilyen árpolitika nem korlátozódik kizárólag a vasutakra: legutóbb a mosonmagyaróvári uszodának kellett visszakoznia hasonló ügyben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.