Kettős halállal végződött szombaton délelőtt a tihanyi strandon egy 62 éves férfi és négyéves unokájának fürdőzése. A férfi egy gumicsónakon tolta a vízben a kislányt, és – eddig tisztázatlan körülmények között – nem meszsze a parttól egyszer csak mindketten eltűntek. Egy fürdőző értesítette a rendőrséget egy, a vízen úszó, gazdátlan gumicsónakról, majd ezt követően a füredi vízi rendőrőrs emberei rátaláltak a nagypapa és unokája holttestére. Az első orvosi vizsgálat szerint a tragédiát vízbe fúlás okozta.
Horváth László főhadnagy, a Balatoni Vízi Rendészeti Kapitányság osztályvezetője lapunknak elmondta: a tihanyi kettős halállal 18-ra emelkedett a Balaton idei áldozatainak száma. Tavaly 16-an kerültek a tó hullámsírjába. – A tragédiáknak nincs szemtanúja, mert akik pontosan tudhatnák, hogy mi történt, azok maguk az áldozatok – mondta a főhadnagy.
Habár az üdülővendégek jó része már visszavonult a Balatonról, a vízi rendészet hajói továbbra is vigyázzák a késő nyári fürdőzőket és a vízi sporteszközök használóit, a vihar-előrejelző fényrendszer pedig október 1-jéig működik.
Tragédia Tihanynál
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!